Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ

УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ

Назва:
УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,79 KB
Завантажень:
216
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Аль Хазалех Маджид Мохаммад Халед
УДК 339.727.22
УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ КРАЇН,
ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ
Спеціальність 08.05.01 – світове господарство
і міжнародні економічні відносини
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економіки підприємств Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Аптекар Савелій Семенович,
Донецький національний університет,
професор кафедри економіки підприємств.
 
Офіційні опоненти: – 
доктор економічних наук, професор Новицький Валерій Євгенович, Інститут світової економіки і міжнародних економічних відносин НАН України (м.Київ), заступник директора; 
кандидат економічних наук, доцент Орєхова Тетяна Вікторівна, Донецький національний університет МОН України, доцент кафедри міжнародної економіки.
Провідна установа – Тернопільський державний економічний університет, кафедра міжнародної економіки.
Захист відбудеться 27 квітня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.051.03 у Донецькому національному університеті за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 186, ауд. 409.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83005, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент С.П.Калініна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з головних тенденцій розвитку сучасного світу є інтернаціоналізація економічного життя. Інтернаціоналізація скасовує бар’єри міжнародних відносин, активізує економічні стосунки країн, дії країн щодо захисту суверенітету і одержання доступу до ресурсів розподілу світового доходу. У цьому аспекті зовнішня і внутрішня політика сучасних держав визначена зовнішніми факторами та їх розвитком у часі. Роль рівня економічного розвитку у визначенні національних політик розвитку при цьому буде зростати.
Процеси міжнародної інвестиційної діяльності є передумовою взаємозв’язків і взаємодії економічних систем у масштабах держав і регіонів, переплетення їх господарського життя. В цей процес залучено країни з різним рівнем економічного, політичного і культурного розвитку. Процес економічного розвитку країн, що розвиваються, супроводжується їх поступовим входженням до світового співтовариства і пошуками місця в сучасному світі, розвиток якого все більше детермінують чинники міжнародного інвестування.
Інтернаціоналізація світогосподарських зв’язків носить об’єктивний характер, і з огляду перспектив розвитку країн питання їх участі в міжнародних інвестиційних процесах залишається актуальним як в теоретичному, так і в практичному плані.
Дослідженню особливостей і сутності міжнародної інвестиційної діяльності присвячено праці провідних вітчизняних і зарубіжних вчених С.Аптекаря, О.Білоруса, В.Будкіна, І.Бузько, Б.Губського, Д.Лукьяненка, Ю.Макогона, В.Новицького, Т.Орєхової, Ю.Пахомова, А.Поручника, О.Шниркова, Є.Кочетова, В.Максименка, В.Соколова, Д.Медоуза, В.Леонтьєва, Л. Брауна, К.Боулдінга, Е.Пестеля, К.Нордстрема та інших.
В наукових роботах аналізується роль і функції інвестицій як найважливішого чинника економічного розвитку, однак дослідження питань розвитку міжнародної інвестиційної діяльності з урахуванням рівня економічного розвитку держав носять фрагментарний характер.
У той же час висвітлення особливостей міжнародної інвестиційної діяльності в країнах, що розвиваються, а також встановлення можливостей активізації участі зазначених держав в глобальному економічному середовищі вимагає подальших досліджень у цьому напрямку.
Вищезазначене обумовило актуальність теми дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано відповідно до напрямків науково-дослідної роботи кафедри економіки підприємств Донецького національного університету за держбюджетною темою: “Соціально-економічні взаємовідносини суб’єктів підприємництва в аспекті структурно-інвестиційного розвитку регіону” (номер теми Г-05/8, номер державної реєстрації –
0105 U 007294) – проаналізовано роль іноземних інвестицій для економік країн, що розвиваються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ ІНВЕСТИЦІЙНИМИ ПРОЦЕСАМИ КРАЇН, ЩО РОЗВИВАЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок