Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ АНОМАЛЬНИХ ЗОН НА ШАХТАХ ДОНБАСУ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ АНОМАЛЬНИХ ЗОН НА ШАХТАХ ДОНБАСУ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ АНОМАЛЬНИХ ЗОН НА ШАХТАХ ДОНБАСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Державний Макіївський науково-дослідний інститут по безпеці робіт у
гірській промисловості


Державний Макіївський науково-дослідний інститут з безпеки робіт
у гірничій промисловості
(МакНДІ)
НИКИФОРОВ ОЛЕКСІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 622.831
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ
АНОМАЛЬНИХ ЗОН НА ШАХТАХ ДОНБАСУ
Спеціальність 05.26.01 - "Охорона праці"
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Макіївка – 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Державному Макіївському науково-дослідному інституті по безпеці робіт у гірничій промисловості (МакНДІ).
Науковий керівник:
кандидат геолого-мінералогічних наук, старший науковий співробітник Колчин Геннадій Іванович, завідувач лабораторією прогнозу й запобігання газодинамічних явищ відділу ГДЯ МакНДІ. (м. Макіївка)
 
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, Колесов Орест Андрійович, начальник відділу нормативних документів (ДП „Донецький експертно-технічний центр" Державного департаменту промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи). (м. Донецьк)
кандидат технічних наук, Канін Володимир Олексійович, завідуючий відділом захисних пластів і управління стану гірського масиву (Український Державний науково-дослідний і проектно-конструкторський інститут гірничої геології, геомеханіки та маркшейдерської справи НАН України). (м. Донецьк)
Захист відбудеться “_14_” вересня__________2007 р. в _13__ годин на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.834.01 при Державному Макіївському науково-дослідному інституті по безпеці робіт у гірничій промисловості (МакНДІ) (86108, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Лихачова, 60).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного Макіївського науково-дослідного інституту по безпеці робіт у гірничій промисловості за адресою: 86108, Донецька обл., м. Макіївка, вул. Лихачова, 60.
Автореферат розісланий "_14__" __серпня__________ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук В.Р. Алаб’єв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Щорічно збільшується глибина розробки вугільних пластів на шахтах Донбасу. Збільшуються темпи й обсяги ведення підготовчих й очисних робіт і пов'язане із цим збільшення кількості викидонебезпечних зон, що їх виявляють існуючими способами прогнозу.
Для виявлення викидонебезпечних зон на шахтах Донбасу використовуються, в основному, способи прогнозу викидонебезпеки, розроблені в 60-70-х роках ХХ століття для глибин ведення гірничих робіт у 400 - 600 м.
Найпоширенішими є поточний прогноз за початковою швидкістю газовиділення у шпур, за акустичною емісією гірського масиву, автоматизований контроль викидонебезпеки за параметрами техногенного акустичного сигналу. Для зменшення ймовірності помилок першого роду (пропуск викидонебезпечної зони) і ступеня ризику в кожному зі способів критерії викидонебезпеки обрані з деяким запасом, що збільшує ймовірність помилок другого роду (виявлення помилкових аномальних зон).
Висока ймовірність останніх обумовлена також тим, що для реалізації викиду в небезпечній зоні, необхідним є сполучення трьох факторів: високий зміст газу у вугільному пласті, високий напружено-деформований стан привибійної частини, низькі характеристики міцності вугілля у той час, як усі зазначені способи прогнозу враховують переважно лише один із цих факторів.
Ціна помилок другого роду є різною для загрозливих і викидонебезпечних пластів. Якщо для останніх виявлення помилкової небезпечної зони пов'язано лише з невиправданим застосуванням противикидних заходів або БПР у режимі струсного висадження, то для гірничих робіт на загрозливих пластах такі помилки обумовлюють передчасне її переведення у категорію викидонебезпечних. При виявленні небезпечної зони на загрозливому пласті поточним прогнозом за початковою швидкістю газовиділення у шпур або за акустичною емісією масиву відповідно до п. 2.4.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕТОДУ КОМПЛЕКСНОЇ ОЦІНКИ АНОМАЛЬНИХ ЗОН НА ШАХТАХ ДОНБАСУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок