Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ РИНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ЗЕРНА

ФОРМУВАННЯ РИНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ЗЕРНА

Назва:
ФОРМУВАННЯ РИНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ЗЕРНА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,74 KB
Завантажень:
227
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИСТЕТ
ВОЛОШИН Роман Володимирович
УДК 338.433
ФОРМУВАННЯ РИНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ЗЕРНА
Спеціальність 08.00.03 – економіка та управління національним господарством
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ТЕРНОПІЛЬ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, член-кореспондент УААН, професор
Дудар Тарас Григорович,
Тернопільський національний економічний університет, завідувач кафедри аграрного менеджменту і права.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, академік УААН, професор
Андрійчук Василь Гаврилович,
Київський національний економічний університет,
професор кафедри економіки агропромислових формувань;
кандидат економічних наук, доцент
Колодійчук Володимир Анатолійович,
Львівський державний аграрний університет,
доцент кафедри зовнішньоекономічної та маркетингової діяльності.
Захист дисертації відбудеться “28”березня 2008 р. об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д. 58.082.01 у Тернопільському національному економічному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська, 11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільського національного економічного університету за адресою: 46020, м. Тернопіль, вул. Львівська,11.
Автореферат розісланий “27”лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук І.Й. Гладій


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Реформування аграрного сектору економіки поряд із виключною цінністю зерна в продовольчому забезпеченні країни зумовили появу цілого комплексу проблем у сфері його виробництва та розподілу. Найбільші труднощі, що виникають в процесі формування цивілізованого зернового ринку, стосуються, в основному, нестабільності виробництва продукції, несформованості розподільчих каналів та слабкого використання можливостей інфраструктури. Зазначені тенденції зумовлюють необхідність проведення комплексних наукових досліджень, спрямованих на вивчення питань ринкової взаємодії між суб’єктами господарської діяльності, оцінку ролі держави в цьому процесі, а також обґрунтування теоретичних та практичних засад створення і регулювання зернового ринку з метою забезпечення конкурентоспроможності зерна.
Наукові основи формування товарних ринків широко висвітлені в працях класиків світової економічної думки: Дж.Кейнса, Т.Нордгауса, М.Портера, П.Семюельсона та ін. Вивчення різних аспектів розвитку продовольчих ринків, які стосуються становлення ринкових відносин в системі АПК, створення ринкової інфраструктури, забезпечення конкурентоспроможності сільськогосподарської продукції, а також формування зернового ринку є предметом досліджень багатьох вітчизняних вчених-економістів: В.Андрійчука, В.Бойка, П.Гайдуцького, М.Калінчика, Ю.Коваленка, М.Лобаса, М.Маліка, П.Саблука, Л.Худолій, Г.Черевка, О.Шпичака та ін. Однак, дослідження проблеми формування ринку конкурентоспроможного зерна з точки зору логістичного підходу не отримало достатнього висвітлення в науковій літературі. Водночас, загострення конкурентної боротьби, зумовлене інтеграцією України у світовий економічний простір, потребує формування нового підходу до створення ефективної системи виробництва і збуту зерна, яка б забезпечила його конкурентоспроможність на внутрішньому та зовнішніх ринках.
Дослідження цих питань дозволить доповнити теоретичні, методологічні та прикладні аспекти формування національного та регіональних зернових ринків. Це, в свою чергу, створить можливості для підвищення рівня прикладної спрямованості вирішення проблеми, що дозволить розробити відповідний економічний механізм формування ринкових відносин на принципах врегулювання попиту і пропозиції, підвищення конкурентоспроможності зерновиробництва та ефективного функціонування ринку в цілому.
Зазначена сукупність проблем зумовила актуальність теми дослідження, його мету, завдання та структурно-логічну побудову.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ РИНКУ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОГО ЗЕРНА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок