Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ КЛІМАКТЕРИЧНОГО ПЕРІОДУ У ЖІНОК ПРИ ГІПОКІНЕЗІЇ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ КЛІМАКТЕРИЧНОГО ПЕРІОДУ У ЖІНОК ПРИ ГІПОКІНЕЗІЇ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ КЛІМАКТЕРИЧНОГО ПЕРІОДУ У ЖІНОК ПРИ ГІПОКІНЕЗІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,18 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДІАТРІЇ, АКУШЕРСТВА ТА ГІНЕКОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ЖЕБРІЛЬ ЯХ’Я МОХАМАД
УДК 618.176:616-009.2-08
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ КЛІМАКТЕРИЧНОГО ПЕРІОДУ
У ЖІНОК ПРИ ГІПОКІНЕЗІЇ
14.01.01 - aкушерство і гінекологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2000
Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук
ТАТАРЧУК ТЕТЯНА ФЕОФАНІВНА,
Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН
України, (м. Київ), завідувач відділення ендокринної гінекології
Oфіційні опоненти:
доктор медичних наук, член-кореспондент АМН та
НАН України, професор
СТЕПАНКІВСЬКА ГАЛИНА КОНСТЯНТИНІВНА
Національний медичний університет ім.О.О. Богомольця МОЗ
України, (м. Київ), професор кафедри акушерства та гінекології №1;
доктор медичних наук, доцент
СЕНЧУК АНАТОЛІЙ ЯКОВИЧ
Медичний Інститут Української асоціації народної медицини (м. Київ),
завідувач кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра акушерства та гінекології №1 (м. Київ).
Захист відбудеться “25” вересня 2000 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук за спеціальностями «Педіатрія», «Акушерство і гінекологія» при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул.Мануїльського, 8).
Автореферат розісланий “ 23 ” серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради КВАШНІНА Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Як відомо, найбільш значними наслідками науково-технічної революції для цивілізації ХХ століття стали серйозні проблеми екології, напружена інформаційна акселерація та малорухливий спосіб життя. Відносно останнього, то сьогодні гіпокінезія (гіподинамія) є екосоціальною проблемою – неухильним супутником науково-технічного прогресу, що супроводжується значним зниженням частки фізичної праці у матеріальному виробництві - майже на 2 порядки за Бергом А.Б. протягом останніх 100 років (Оганов В.С., 1998).
Для деяких категорій професій (швеї, інженерно-технічний персонал промислових виробництв, бухгалтери, економісти, працівники обчислювальних центрів та інші) гіпокінезія є сьогодні професійним чинником. Відсутність достатньої адекватної інформації про шкідливий вплив гіпокінезії на організм людини, з одного боку, та надмірна завантаженість або невміння правильно організовувати своє дозвілля, з іншого, обумовили явище гіпокінезії як стиль життя і для людей, котрі далеко не завжди належать до вищеназваних професій (Коваленко Е.А., Гуровский Н.Н., 1982).
Сьогодні вже відомо, що гіпокінезія супроводжується розвитком у організмі людини явищ шкідливих для її здоров’я (детренованість серцево-судинної системи, надмірна маса тіла та атеросклероз, атрофія скелетної мускулатури та остеопенія). Однак систематичне та цілеспрямоване вивчення дефіциту рухової активності та його потенційної небезпеки для організму здорової людини почалося порівняно недавно і було стимульоване не клінічною практикою, а отримало розвиток у рамках космічної медицини та гравітаційної фізіології (Атьков О.Ю., 1989). Можливо саме тому дані літератури про вплив гіпокінезії на репродуктивну систему жінки, зокрема функціонування гіпоталамо-гіпофізарно-яєчникової системи взагалі малочисленні, базуються переважно не на клінічних, а на експериментальних даних, та багато в чому суперечливі.
Робіт, що висвітлюють вплив гіпокінезії на організм жінки перехідного віку нами взагалі не знайдено, хоча саме у цьому періоді на тлі гіпоестрогенії, котра розвивається у організмі жінки, знижуються компенсаторні можливості, і він стає більш вразливим до впливу шкідливих чинників навколишнього середовища (Сольський Я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ КЛІМАКТЕРИЧНОГО ПЕРІОДУ У ЖІНОК ПРИ ГІПОКІНЕЗІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок