Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Концепт зла в сучасній культурі

Концепт зла в сучасній культурі

Назва:
Концепт зла в сучасній культурі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,41 KB
Завантажень:
506
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Таврійський національний університет ім. В.І. Вернадського
Федоров Юрій Валентинович
УДК 130.2:111.84
Концепт зла в сучасній культурі
09.00.04 – філософська антропологія, філософія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі філософії Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник - доктор філософських наук, професор Лазарєв
Фелікс Васильович, Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського, завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти - доктор філософських наук, професор Воеводiн Олексiй
Петрович, Схiдноукраїнський національний унiверситет
ім. В. Даля, завідувач кафедри фiлософiї культури i фiлософiї освiти
- доктор філософських наук, професор Петров Юрій Васильович,
Iнститут муніципального менеджменту та бізнесу м. Києва, завідувач
кафедри гуманітарних дисциплін
Провідна організація - Центр гуманітарної освіти НАН України, м. Київ
Захист відбудеться “ 23 ” грудня 2002 року о 14 год. на засіданні
спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4, конференцзал
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського (м. Сімферополь, вул. Ялтинська, 4).
Автореферат розісланий “ 21 ” листопада 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.І. Кремінський
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. На ситуацію кінця 2 тисячоліття як цілої епохи по-різному реагують у філософії і релігії, науці і мистецтві. З'являються сценарії настання Нової ери, в яких есхатологічні мотиви часто переважають. Минуле ХХ столiття з його світовими війнами, революціями, регіональними і етнічними конфліктами, гонкою озброєнь, посиленням злочинності, глобальною екологічною кризою і руйнуванням біосфери до краю оголив проблему життя й смерті. Люди, втягнуті в цю нескінченну низку саморуйнувань і взаємних вбивств, в цю тривалу ситуацію “обличчям до смерті”, намагаються по-новому усвідомити діалектику істинного, діалектику ціни й цінності життя.
Цінності та установки, базові, етичні принципи, що панували в світі останні декілька столiть, виявили свою антиномічність. Людство опинилося в такій колізії уперше наприкінці 2-го тисячоліття і вимушене знову поставити, але вже в глобальному, загальноісторичному масштабі всі “вічні”, великі питання буття - про смисл існування, про життя і природу людини, її культурно-історичне покликання, виробити нові критерії Добра і Зла.
Але гранична ситуація, в якій опинився сучасний світ, породила деяку “посткультурну” епоху, де істина і неправда, піднесене і низьке, смисл і нісенітниця вже не виступають як чітко окреслені категорії, а тому перестали бути опорою для людських вчинків. На Заході тотальна взаємозамінність смислів і цінностей втілилася в масовій, споживчій “культурі”.
Іншими словами, в духовному просторі епохи постмодерну стався пробій в самому тілі культури. Людство, що мутує, впритул підійшло до позамежного рівня, до тієї позакультурної тотальності безладдя, нісенітниці та безправності, яка проступає навіть у творах найбільш талановитих письменників, драматургів, художників, музикантів сучасності. “Всесвітня суміш” явищ, понять, смислів, рівнів реальності стала проблемою не тільки філософії, але й культури, де мистецтво і література зображають якесь всесвітнє “щось”, до якого колишні вимірювання розуму і культури не застосовуються. Мистецтво намагається відобразити новий стан світу, в якому вже мало хто може відрізнити, де істинна духовність, а де жалюгідна імітація і дешевий сурогат справжніх людських почуттів.
Сьогодні вже абсолютно очевидна необхідність рішучого переходу від постмодерну до нової соціокультурної парадигми і в контексті цього переходу переусвідомлення основоположних понять, категорій, “вічних” істин, критеріїв Добра і Зла.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Концепт зла в сучасній культурі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок