Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ В УЧНІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ В УЧНІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

Назва:
РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ В УЧНІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,90 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПІВДЕННОУКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ імені К.Д. УШИНСЬКОГО
МОРОЗ ЛЮДМИЛА ВАСИЛІВНА
УДК 371.9+371.044.2+616.831.009.11
РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ В УЧНІВ
З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ
НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ
13.00.03 – корекційна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С Макаренка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат педагогічних наук, доцент
Лянной Юрій Олегович,
Сумський державний педагогічний
університет імені А.С. Макаренка,
директор Інституту фізичної культури,
завідувач кафедри фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор
Шеремет Марія Купріянівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П. Драгоманова, Інститут корекційної
педагогіки і спеціальної психології,
завідувач кафедри логопедії;
кандидат педагогічних наук, доцент
Начинова Олена Василівна,
Південноукраїнський державний педагогічний
університет імені К.Д. Ушинського,
доцент кафедри дефектології і фізичної
реабілітації.
Захист відбудеться “23” червня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.04 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті імені К.Д. Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий “22” травня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.А. Копусь


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Основною ознакою цивілізованості сучасного суспільства є не тільки успішний розвиток матеріально-технічної і виробничої сфери, але й примноження добробуту та забезпечення оптимальних умов життєдіяльності всіх громадян, у тому числі й осіб з вадами розвитку як найбільш соціально незахищеної частини суспільства. Особливої уваги потребують діти з обмеженими можливостями, серед яких значну частку становлять хворі на дитячий церебральний параліч (ДЦП).
ДЦП є складним захворюванням, яке посідає одне з перших місць у структурі дитячої інвалідності за неврологічним профілем (Н.Г. Гойда, О.О. Качмар, В.І. Козявкін). Тяжкість цього захворювання обумовлена складністю рухових, психічних і мовленнєвих порушень (Т.П. Вісковатова, С.К. Євтушенко, Е.С. Калижнюк, О.М. Мастюкова та ін.).
Дослідження фахівців у галузі корекційної педагогіки (Л.О. Бадалян, С.О. Бортфельд, М.М. Єфименко, Ю.О. Лянной, О.М. Мастюкова, Є.П. Постовойтов, Б.В. Сермеєв, О.Ю. Штеренгерц та ін.), присвячені корекції рухової сфери дітей із ДЦП, свідчать про надзвичайну складність означеної проблеми, розв’язання якої зумовлює важливість пошуку ефективних технологій і засобів розвитку в цих дітей рухової активності як однієї з життєво необхідних потреб організму, особливо в молодшому шкільному віці.
Ефективне навчання і виховання учнів із ДЦП потребує створення спеціальних умов для реалізації їх актуальних і потенційних можливостей (В.І. Бондар, В.Г. Григоренко, Б.В. Сермеєв, В.М. Синьов, Б.Г. Шеремет, М.К. Шеремет, О.Ю. Штеренгерц та ін.). Найбільш повно в наукових дослідженнях і методичних розробках висвітлено засоби та методики корекції наявних у дітей із ДЦП рухових порушень. Однак питання організації умов щодо стимулювання і розвитку їх рухової активності, методичного забезпечення цього процесу здебільшого залишаються поза увагою науковців і практиків.
Програми і методики організації та розвитку рухової активності в учнів із ДЦП, що використовуються в спеціалізованих навчальних закладах, зорієнтовані на використання протягом навчального дня загальних форм і видів рухової діяльності, таких, як: ранкова гімнастика, фізкультурні паузи, прогулянки тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК РУХОВОЇ АКТИВНОСТІ В УЧНІВ З ДИТЯЧИМ ЦЕРЕБРАЛЬНИМ ПАРАЛІЧЕМ ЗАСОБАМИ НЕТРАДИЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок