Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРИНЦИП ПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ (КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

ПРИНЦИП ПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ (КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

Назва:
ПРИНЦИП ПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ (КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,18 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ЗАКОНОДАВСТВА ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
УДК: 340.16
БАБЕНКО КОСТЯНТИН АНАТОЛІЙОВИЧ
ПРИНЦИП ПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ (КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)
Спеціальність 12.00.02 – конституційне право
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
КИЇВ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії і історії держави і права та конституційного права правничого факультету Національного університету „Острозька Академія”
Науковий керівник: кандидат юридичних наук, доцент
ЄВГРАФОВ Павло Борисович,
Суддя Конституційного Суду України
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
ГЕОРГІЦА АУРЕЛ ЗИНОВІЙОВИЧ,
завідувач кафедри міжнародного
права і порівняльного права Чернівецького університету імені Ю.Федьковича
кандидат юридичних наук, доцент
ФЕДОРЕНКО ВЛАДИСЛАВ ЛЕОНІДОВИЧ,
заступник начальника кафедри цивільного та трудового права
Національної академії Служби безпеки України, м.Київ
Провідна установа: Інститут держави і права ім.В.М.Корецького НАН України
Захист відбудеться „2” липня 2004 року о 14 год. На засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.867.01 у Інституті законодавства Верховної Ради України (04053, м.Київ, провулок Несторівський, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту законодавства Верховної Ради України (04053, м.Київ, провулок Несторівський, 4).
Автореферат розісланий „ 1” червня 2004 року.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради БИКОВ О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлена необхідністю теоретичного осмислення процесів реалізації принципу поділу державної влади як однієї з вихідних умов становлення демократичної системи державної влади і успішного здійснення державно-правової реформи.
Фактично, прийняття Конституції України 1996 року об’єктивно визначило потребу й актуалізувало дослідження тих конституційних принципів, які були названі в Конституції як умова побудови в Україні демократичної, правової, соціальної держави. До одних з таких базових і фундаментальних принципів демократичного державного будівництва належить принцип поділу влади. У Конституції України його закріплено у ст.6, де чітко зазначається, що “державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову”. Тому не викликає сумніву, що у сучасній вітчизняній юридичній науці теорія поділу державної влади, пов’язана з нею нормотворча, правозастосовча та інша практика потребують підвищеної уваги і поглиблених наукових досліджень.
У цьому контексті слід сприймати й Указ Президента України Л.Кучми „Про внесення на всенародне обговорення проекту закону України „Про внесення змін до Конституції України” від 6 березня 2003р., щодо необхідності перерозподілу конституційних повноважень між окремими гілками державної влади. Адже акцентування виключно на таких аспектах теорії поділу влади, як розмежування компетенції органів державної влади і повна елімінація можливих сфер перетинання їх повноважень, призвела до того, що цілісність та єдність державної влади порушена, а доля реформ і суспільного розвитку в цілому ставиться в залежність від специфічних впливів представників окремих гілок влади та їх суб’єктивного бажання домовлятись і співпрацювати один з одним.
Водночас актуальність дисертаційної теми має свою ґрунтовну теоретичну основу. Сьогодні є всі підстави говорити про існування принаймні кількох підходів до тлумачення принципу поділу державної влади. Внаслідок цього в межах юридичної науки і безпосередньо таких її галузей, як конституційне право і теорія держави і права, спостерігається ситуація відсутності єдиної і цілісної концепції в інтерпретації теорії поділу влади, а також визначенні основних способів її реалізації в сучасних умовах державно-правового розвитку.
Здебільшого тема поділу влади потрапляє до кола наукової уваги фахівців та спеціалістів виключно в контексті висвітлення таких тем як проблематика правової, демократичної і соціальної держави.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРИНЦИП ПОДІЛУ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА СУЧАСНІ ПРОБЛЕМИ ЙОГО РЕАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ (КОНСТИТУЦІЙНО-ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок