Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фізико – хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук

Фізико – хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук

Назва:
Фізико – хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ЛУПШАК НАТАЛІЯ - ОКСАНА
УДК 541.64; 541.13
Фізико – хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук
02.00.04 – фізична хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка.
Науковий керівник:
доктор хімічних наук, професор
Ковальчук Євген Прокопович,
завідувач кафедри фізичної та колоїдної хімії
Львівського національного університету імені Івана Франка
Офіційні опоненти:
·
д.х.н., професор Туровський Анатолій Антонович,
завідувач відділу хімії і біотехнології горючих копалин
Інституту фізичної хімії НАН України
·
к.х.н., ст.н.сп. Токарєв Віктор Сергійович,
доцент кафедри органічної хімії
Державного університету “Львівська політехніка”
Провідна установа:
Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 26 ” “ жовтня ” 2000 р. о 14 год. 00 хв., на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 у Львівському національному університеті імені Івана Франка (79005, Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, ауд. № 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79005, Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий 25 вересня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Яремко З.М.
ЗАгальна характеристика роботи
Актуальність теми. Розвиток сучасних наукоємних технологій, в тому числі молекулярної електроніки, нових безметалічних джерел струму та органічних фотоперетворювачів, вимагає пошуку матеріалів із спеціальними функціями: здатністю до нагромадження заряду, конверсії світлової енергії, чутливості до певного виду іонів та випромінювання. Цим вимогам у повній мірі відповідають матеріали, які можна одержати на основі полімерів з впорядкованою системою спряжених р-зв'язків, що поєднують в собі електронну та іонну провідність із специфічними властивостями полімерів: легкість, пластичність, тощо. Останнім часом велика увага надається розробці нових методів одержання функціональних плівок електропровідних полімерів, виходячи з мономерних сполук різного типу, шляхом їх полімеризації на поверхні в умовах електрохімічного ініціювання.
За різноманітністю функціональних властивостей, високою термічною стійкістю та електроактивністю, зокрема, здатністю до процесів оборотного окиснення-відновлення, перспективними є полімерні матеріали на основі ароматичних сполук – бензолу та його похідних. Однак фізико-хімічні підходи до одержання таких полімерів досліджені недостатньо, детального вивчення вимагає взаємозв'язок між умовами синтезу полімерів та їх структурою, електрохімічними та електрофізичними властивостями. Тому дослідження умов одержання електроактивних полімерів на основі ароматичних сполук, вивчення їх фізико-хімічних властивостей та структури є важливою, актуальною проблемою.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалася згідно з Державними науково-технічними програмами розвитку науки і техніки в Україні відповідно з пріоритетним напрямком 6. “Нові речовини та матеріали” за планом Міністерства освіти і науки України, проект “Полімерні провідники і матеріали на їх основі для функціональних пристроїв нового покоління”, № держреєстрації 0194 U 022294, (1994–1996), та за координа-ційним планом №14 “Мономери, поверхнево-активні речовини, наповнювачі, модифікатори і перспективні технології одержання полімерних композиційних матеріалів на їх основі”, проект “Синтез і фізико-хімія полімерних композитів з електронною та іонною провідністю для перетворювачів енергії нового типу”, № держреєстрації 0197 U 018125 (1997-1999).
Мета і задачі дослідження. Метою даної роботи було встановлення особливостей процесів синтезу, структури і властивостей електроактивних полімерних матеріалів на основі бензолу та його похідних.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фізико – хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок