Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ НА НАСІННЯ В ПІДЗОНІ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ НА НАСІННЯ В ПІДЗОНІ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ НА НАСІННЯ В ПІДЗОНІ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,61 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ЦУКРОВИХ БУРЯКІВ
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
ПОЛТОРЕЦЬКИЙ СЕРГІЙ ПЕТРОВИЧ
УДК 633.15:631.52
УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ
ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ НА НАСІННЯ
В ПІДЗОНІ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.09 – рослинництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Уманській державній аграрній академії Міністерства аграрної політики України протягом 1999-2001 рр.
Науковий керівник: | кандидат сільськогосподарських наук, доцент, БІЛОНОЖКО Володимир Якович, Уманська державна аграрна академія Міністерства аграрної політики України, м. Умань, докторант кафедри рослинництва і кормовиробництва.
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор
Ермантраут Едуард Рудольфович, Інститут цукрових буряків УААН, завідувач лабораторії математичного моделювання та інформаційних технологій.
кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник БОЧКАРЬов Анатолій Миколайович, Державна комісія України по випробуванню і охороні сортів рослин, заступник голови.
Провідна установа: | Подільська державна аграрно-технічна академія Міністерства аграрної політики України, м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області.
Захист дисертації відбудеться 11.06.2002 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.360.01 при Інституті цукрових буряків УААН, за адресою: Україна, 03141, м. Київ, вул. Клінічна, 25.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту цукрових буряків УААН.
Автореферат розісланий 10.05.2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат сільськогосподарських наук |
Сторожик Л.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Насіннєвий матеріал гречки, як і інших сільськогосподарських культур, є тією ланкою, що зв’язує між собою покоління вирощуваних рослин. Посів поточного року проводиться насінням врожаю попереднього вегетаційного періоду, яке акумулювало сортові й посівні властивості, що утворилися під впливом екологічних умов і комплексу елементів технології вирощування попереднього року.
В цьому плані в насіннєзнавстві гречки є ряд не повністю з’ясованих питань щодо впливу фону живлення, строків і способів сівби та строків збирання у конкретній грунтово-кліматичній зоні; які з цих факторів найбільш впливають на формування життєздатності насіння. Цікавим є дослідження сили й тривалості модифікаційного ефекту в насіннєвих поколіннях.
Важливе значення в насіннєзнавстві має зв’язок поколінь: як впливає попередня дія елементів технології на якість насіння, які з них позитивно впливають на материнське, а які – на майбутнє.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Визначені в дисертації питання є складовою частиною державної теми “Розробка агроекологічних основ насіннєзнавства гречки”, номер державної реєстрації 0100U000461.
Мета й завдання досліджень. Метою роботи було розробити елементи технології вирощування високоякісного насіння гречки для зони нестійкого зволоження Лісостепу України. Мета досягалася шляхом вивчення впливу фону живлення, способу сівби, строків збирання та погодних умов на:
- ріст і розвиток рослин,
- польову схожість насіння та густоту стеблостою рослин,
- фотосинтетичну діяльність посівів та водоспоживання рослин,
- формування врожайності насіння та елементів її структури на материнських рослинах,
- посівні якості насіння,
- врожайні властивості насіння,
- економічну ефективність удосконалення технології вирощування насіння.
Об’єкт досліджень – насіння гречки, його посівні та врожайні властивості.
Предмет досліджень – основні елементи технології вирощування високоякісного насіння гречки, умови та фактори, що впливають на врожайність та насіннєві властивості.
В процесі виконання роботи використовували загальнонаукові та спеціальні методи досліджень.
Серед загальнонаукових методів досліджень використовували: 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ГРЕЧКИ НА НАСІННЯ В ПІДЗОНІ НЕСТІЙКОГО ЗВОЛОЖЕННЯ ПІВДЕННОГО ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок