Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕМІТСЬКИЙ КОМПОНЕНТ В МОВІ ЇДИШ

СЕМІТСЬКИЙ КОМПОНЕНТ В МОВІ ЇДИШ

Назва:
СЕМІТСЬКИЙ КОМПОНЕНТ В МОВІ ЇДИШ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,51 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СХОДОЗНАВСТВА ім. А. КРИМСЬКОГО
Берднікова Ольга Миколаївна
УДК 112.28
СЕМІТСЬКИЙ КОМПОНЕНТ В МОВІ ЇДИШ
10.02.13 – мови народів Азії, Африки, аборигенів
Америки та Австралії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі Класичного Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Науковий керівник
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
Хамрай Олексій Олександрович,
старший науковий співробітник відділу Класичного Сходу Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України
Офіційні опоненти
доктор філологічних наук, старший науковий співробітник
Яворська Галина Михайлівна,
державний експерт Національного інституту проблем міжнародної безпеки при РНБО України
кандидат філологічних наук
Рижих Володимир Іванович,
старший викладач арабської мови на кафедрі Міжнародних відносин Одеського національного університету ім.І.І.Мечникова МОН України
Провідна установа:
Інститут філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться “10” березня 2006 року о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02 в Інституті сходознавства ім. А. Кримського НАН України за адресою: 01001, Київ-1, вул. Грушевського, 4.
З текстом дисертації можна ознайомитись у бібліотеці Інституту сходознавства ім. А. Кримського НАН України (м. Київ, вул. Грушевського, 4, к. 207).
Автореферат розісланий “07” лютого 2006 р.
В.о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради Д 26.174.02
кандидат філологічних наук Богомолов О.В.


Загальна характеристика роботи
Вивчення походження єврейських та неєврейських народів Східної Європи, їхніх мов та культур, до яких входить семітський компонент, має виключне значення для розвитку єврейської філології. Цей компонент є джерелом надійної інформації про життя євреїв протягом великого історичного періоду.
В силу існуючих історичних причин єврейські мови не вивчалися належним чином, потім їхній розвиток обмежували шляхом тотальної регламентації, що обумовило значне відставання в їхньому дослідженні та розвитку. Як наслідок у науці залишилися відомими лише поодинокі дослідження, в яких семітський компонент не був власне об’єктом вивчення, а виконував лише функцію ілюстративного матеріалу для підтвердження теоретичних ­концепцій.
Актуальність цієї дисертаційної роботи полягає в системному підході до вивчення їдишу, а зокрема до семітського компонента в цій мові, з урахуванням взаємозв’язку його рівнів та розділів: лексеми, зафіксовані в різні періоди, в різних варіантах та формах, дають цінну інформацію щодо принципів і закономірностей формування мовних систем як єврейських, так і неєврейських етносів.
Актуальність проведеного дослідження зокрема пов’язана із тим фактом, що в історії євреїв є чимало нез’ясованих питань, вирішенню яких могла би сприяти достовірна етимологізація непрозорих слів та деяких регіональних термінів, що використовуються істориками й мовознавцями без достатніх на те підстав як незаперечні аргументи на користь їхньої точки зору. Достовірність етимології окремих слів прямо пов’язана з розглядом останніх у загальномовному та функціональному контекстах. При взаємодії неспоріднених мов запозичені іншомовні елементи піддаються численним і багатоманітним фонетичним та словотвірним субституціям, перекладаються й переосмислюються. Запозичені слова можуть нести відбитки двох чи більше мов.
Семітська лексика в мові їдиш, подібно до лексичного складу будь-якої іншої мови, є результатом тривалого та складного розвитку. Вона тісно пов’язана з етнічною та культурною історією всіх народів, які брали участь у формуванні мови. Вивчення особливостей формування мовної системи їдишу допоможе уточнити та скоригувати запропоновані на підставі інших джерел концепції щодо етнічної та культурної історії єврейських народів (зокрема ашкеназів), тому що систематичне і послідовне вивчення лексичних одиниць семітського походження дає можливість глибоко зазирнути в історичне минуле народу і прослідкувати його контакти з іншими етносами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СЕМІТСЬКИЙ КОМПОНЕНТ В МОВІ ЇДИШ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок