Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЛЬ СЕЛЕЗІНКИ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕРИТРОПОЕЗУ ЧЕРЕЗ ВПЛИВ СЕРОТОНІНУ НА ПРОЦЕСИ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ОКИСЛЕННЯ В НИРКАХ

РОЛЬ СЕЛЕЗІНКИ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕРИТРОПОЕЗУ ЧЕРЕЗ ВПЛИВ СЕРОТОНІНУ НА ПРОЦЕСИ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ОКИСЛЕННЯ В НИРКАХ

Назва:
РОЛЬ СЕЛЕЗІНКИ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕРИТРОПОЕЗУ ЧЕРЕЗ ВПЛИВ СЕРОТОНІНУ НА ПРОЦЕСИ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ОКИСЛЕННЯ В НИРКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,28 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я УКРАЇНИ
Донецький ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. горького
Сухомлінова Ірина Євгенівна
УДК 612.111.3.[577.115+577.15]
РОЛЬ СЕЛЕЗІНКИ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕРИТРОПОЕЗУ ЧЕРЕЗ
ВПЛИВ СЕРОТОНІНУ НА ПРОЦЕСИ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО
ОКИСЛЕННЯ В НИРКАХ
14.03.03 - нормальна фізіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному медичному університеті.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Філімонов Володимир Іванович,
Запорізький державний медичний університет,
завідувач кафедри нормальної фізіології.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Міщенко Віталій Петрович, Українська медична стоматологічна академія, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Доктор медичних наук, професор Самохвалов Валерій Гаврилович, Харківський державний медичний університет, завідувач кафедри нормальної фізіології.
Провідна установа:
Дніпропетровська державна медична академія, кафедра нормальної фізіології, МОЗ України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться 21 грудня 2005 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.600.01 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Донецького державного медичного університету ім. М. Горького за адресою: 83003, м. Донецьк, пр. Ілліча, 16.
Автореферат розісланий “19” листопада 2005 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради
д.мед.н.
професор Солдак І.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми визначається неухильним зростанням анемічних станів, особливо серед населення промислових регіонів України, що диктує необхідність удосконалення діагностики, профілактики та лікування даної патології. Для вирішення цих завдань значну роль відіграє розширення уявлень про механізми регуляції еритропоезу, які вже близько ста років після праці P. Carnot , C. De Flander (1906) привертають увагу великої кількості дослідників, але на сьогодні до кінця не вивчені.
Неузгодженість кінетики різних частин еритрону нерідко є причиною розвитку патологічних станів, таких як анемія чи еритремія. Центральною ланкою, що визначає кінетику еритрону, є еритропоетин, синтезований тканиною нирок (Jacobson W.L. et al., 1957). У відомій загальній схемі механізму регуляції утворення еритропоетину відводиться можлива роль продуктам вільнорадикального окислення як одному із регуляторів синтезу еритропоетину (Fisher J.W., 2003). Участь продуктів пероксидації в стимулюванні еритропоезу цілком можлива, враховуючи, що цей процес визначається рівнем тканинного кисню (Владимиров Ю.А., Арчаков А.И., 1972; Бєлєнічев І.Ф. і співавт., 2002). Але до цього часу залишаються ще не до кінця відомими і зрозумілими тонкі механізми участі в цих процесах продуктів вільнорадикального окислення. При цьому не визначено роль антиоксидантних факторів, які знаходяться в тканинах, що синтезують еритропоетин, а також в інших органах (Casadevall N., 1996, Canbolat O., et al., 1998). Крім того, в літературі є лише поодинокі та розрізнені відомості про міжорганні взаємодії в загальних механізмах регуляції утворення еритропоетину (Филимонов В.И., 1968, Козлов В.А, 2001). У цьому плані основна увага зверталася на вивчення впливу різноманітних біологічно активних сполук та гормонів безпосередньо на процес кістковомозкового кровотворення (Павлов А. Д., 1991).
Дотепер не відпрацьовано схеми участі сполук-пригнічувачів синтезу еритропоетину в моделі фізіологічного механізму регулювання еритропоезу, без участі яких неможлива повноцінна регуляція кровотворення (Филимонов В.И., 1968; Судаков К.В., Захаров Ю.М., 2002). Особливо не з’ясоване питання про те, які речовини виступають у ролі інгібіторів еритропоезу. Актуальність обраної теми підкреслює і незначна кількість наукових робіт у зазначеній галузі, а також зростання в клініці частоти патології кровотворення, особливо хвороб, зумовлених пригніченням кровотворення (Филимонов В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЛЬ СЕЛЕЗІНКИ В РЕГУЛЯЦІЇ ЕРИТРОПОЕЗУ ЧЕРЕЗ ВПЛИВ СЕРОТОНІНУ НА ПРОЦЕСИ ВІЛЬНОРАДИКАЛЬНОГО ОКИСЛЕННЯ В НИРКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок