Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність

Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність

Назва:
Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,00 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ ТВАРИННИЦТВА
Губарєв Андрій Анатолійович
УДК 636.2.082.355.083.312.1
Вплив технологічних умов вирощування
ремонтних телиць на їх продуктивні
показники і адаптаційну здатність
06.02.04 - технологія виробництва продуктів тваринництва
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник – доктор біологічних наук, професор
Каци Георгій Дмитрович,
Луганський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри біології тварин
Офіційні опоненти: доктор сільськогосподарських наук, професор,
Котенджи Геннадій Павлович
Сумський національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри технології виробництва продукції тваринництва
доктор сільськогосподарських наук, професор,
Прудніков Василь Григорович
Харківська державна зооветеринарна академія
Міністерства аграрної політики України,
завідувач кафедри технології переробки і стандартизації
продукції тваринництва
Захист відбудеться " 11" вересня 2007 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 65.365.01 Інституту тваринництва Української академії аграрних наук за адресою: 62404, м. Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту тваринництва УААН (62404, м.Харків, п/в Кулиничі, вул. 7-ї Гвардійської Армії, 3).
Автореферат розісланий " 10 " серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ____________________________ І.В. Корх


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Численними дослідженнями встановлено, що основним резервом при спрямованому вирощуванні ремонтного молодняку великої рогатої худоби, поряд із забезпеченням кормової бази, є створення оптимальних технологічних умов, до яких відносятся показники мікроклімату (Є.І. Адмін, 1982). Перевага при цьому надається саме тому способу утримання, за якого найповніше використовуються фізіологічні можливості організму у ранній постнатальний період і який не є високозатратним. Одним із таких є запропонований в Інституті тваринництва УААН (м. Харків) спосіб вирощування ремонтних телиць у молочний період з використанням приміщень полегшеного типу (Т.А. Місостов, 1971, 1972; Е.Б. Калмиков, 1988). Також, нині пріоритетного значення набуває вивчення особливостей впливу технологічних умов утримання на організм ремонтних телиць різних порід та генотипів, які створені останнім часом (М.В. Зубець, В.П. Буркат, М.Я. Єфіменко та ін., 1996). Разом з цим широке використання у молочному скотарстві сперми голштинських бугаїв-плідників зумовлює необхідність вивчення особливостей адаптації голштинських помісей відносно кліматичних і господарських умов певних регіонів.
Відомо, що продуктивність корови значною мірою залежить від якості ремонтних телиць, їхнього генотипу і онтогенетичних особливостей (К.Б. Свєчін, 1961). У спеціальній літературі є безліч даних щодо вивчення продуктивних показників ремонтного молодняку різних порід, а також впливу способу утримання на їхню подальшу продуктивність (С.М. Деркенбаєв, 1984; Й. Томова, І. Шерієв, С. Станєв, 1984; В.І. Вайло, 1986; І.Г. Мороз, Г.Д. Каци, В.Г. Іваненко та ін., 1997). Але на жаль, особливості продуктивності ремонтних телиць червоної степової худоби східного регіону України у взаємозв'язку з способом утримання і його адаптаційною здатністю висвітлені недостатньо. Стосовно таких відомостей щодо голштинізованої худоби, то їх ще менше, так само як і відсутня порівняльна оцінка цих порід у регіональних виробничих умовах сходу України. Недостатньо також даних про їхні адаптаційні здатності залежно від онтогенетичних особливостей розвитку при вирощуванні у різних технологічних умовах, на фоні впливу кліматичних і господарських умов сходу України.
У зв’язку з цим актуальним є вивчення впливу технологічних умов утримання чистопородних і помісних телиць у молочний період вирощування в телятниках полегшеного типу на формування показників продуктивності і адаптаційної здатності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Вплив технологічних умов вирощування ремонтних телиць на їх продуктивні показники і адаптаційну здатність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок