Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ СПЕКТРАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ З ПАРЦІАЛЬНИМ КОДУВАННЯМ

ПІДВИЩЕННЯ СПЕКТРАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ З ПАРЦІАЛЬНИМ КОДУВАННЯМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ СПЕКТРАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ З ПАРЦІАЛЬНИМ КОДУВАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
384
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Одеська національна академія зв'язку
ім. О.С. Попова
ІЛЬЇН ДМИТРО ЮРІЙОВИЧ
УДК 621.391.244:621.391.27
ПІДВИЩЕННЯ СПЕКТРАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ З
ПАРЦІАЛЬНИМ КОДУВАННЯМ
Спеціальність 05.12.02 – телекомунікаційні
системи та мережі
Автореферат дисертації на здобуття
наукового ступеня кандидата технічних наук
Одеса – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова Державного комітету зв'язку та інформатизації України.
Науковий керівник –
доктор технічних наук, доцент Сукачов Едуард Олексійович, Одеська національна академія зв'язку ім. О.С. Попова, доцент кафедри технічної електродинаміки та систем радіозв'язку.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор Поповський Володимир Володимирович, Харківський національний технічний університет радіоелектроніки, завідувач кафедри телекомунікаційних систем;
кандидат технічних наук, доцент Хорунжий Олександр Іванович, Київський інститут зв'язку, доцент кафедри інформаційних технологій.
Провідна організація –
Одеський національний політехнічний університет Міністерства освіти і науки України,
м. Одеса.
Захист відбудеться 20.06.2002 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.816.02 в Одеській національній академії зв'язку ім. О.С. Попова за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Кузнечна, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Одеської національної академії зв'язку
ім. О.С. Попова.
Автореферат розісланий 17.05.2002 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
д.т.н., професор Плотников В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Аналіз і синтез сигналів – аналогових чи дискретних переносників цифрової інформації – відносяться до числа найважливіших задач, розв'язуваних у процесі створення сучасних телекомунікаційних систем. Зусилля дослідників постійно спрямовані на пошуки нових сімейств сигналів, що перевищуватимуть уже відомі за енергетичними або спектральними показниками, простоті генерації в передавальній частині і реєстрації в приймальній. Ще професор В.О. Котельников довів, що ймовірність помилкового приймання залежить не тільки від відношення енергії сигналу до спектральної густини шуму, але і від відстані в просторі сигналів, тобто форми сигналів. Унаслідок цього пошуки нових методів синтезу сигнальних структур з заданими властивостями не припинялися практично ніколи.
Чергове підвищення інтересу до практичних результатів, пропонованих теорією сигналів, зв'язано з розробкою проектів IMT-2000 і UMTS, спрямованих на створення високошвидкісних систем глобального зв'язку. Успішній реалізації проектів заважає та обставина, що всі виділені для роботи діапазони частот виявилися перевантаженими вже на етапі проектування, що стало результатом як постійно зростаючої кількості реальних користувачів послуг радіозв'язку, так і безупинним збільшенням потреб у підвищенні швидкості обміну інформацією (мобільні мережі, доступ до Internet, пакетні системи радіозв'язку та ін.). Один із шляхів вирішення проблеми зв'язаний з застосуванням накладених мереж, які використовують багатостанційні доступи W-CDMA і TDMA, що дає можливість теоретично двічі використовувати виділену смугу частот. Взаємні завади при цьому будуть тим менші, чим ширшим буде енергетичний спектр для однієї технології і вужчим для наступної.
Таким чином, актуальними є два напрямки теорії сигналів – формування широкосмугових шумоподібних сигналів з кращими спектральними і взаємнокореляційними характеристиками і створення сигналів з компактним спектром.
Основоположником методів формування і передачі вузькосмугових сигналів спеціального виду прийнято вважати Х. Найквіста. Йому належать три критерії, що визначають принципи формування сигналів з фінітним спектром, що відрізняються певними властивостями. Найбільш широко застосовуються в цифрових телекомунікаційних системах сигнали з компактним спектром, які задовольняють першому критерію Найквіста. Такі сигнальні функції, що одержали назву селективних сигналів, мають ряд корисних властивостей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ СПЕКТРАЛЬНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ СИСТЕМ З ПАРЦІАЛЬНИМ КОДУВАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок