Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОРЕКЦІЯ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС, ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ, ПІД ВПЛИВОМ ЛІКУВАННЯ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

КОРЕКЦІЯ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС, ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ, ПІД ВПЛИВОМ ЛІКУВАННЯ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

Назва:
КОРЕКЦІЯ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС, ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ, ПІД ВПЛИВОМ ЛІКУВАННЯ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,37 KB
Завантажень:
309
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕДИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ТА КУРОРТОЛОГІЇ
Ніщета Ірина Володимирівна
УДК 612.017.1:616.155:616-0011.226-02
КОРЕКЦІЯ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ
ОРГАНІЗМУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА
ЧАЕС, ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ,
ПІД ВПЛИВОМ ЛІКУВАННЯ НА КУРОРТІ
ТРУСКАВЕЦЬ
14.01.33- курортологія та фізіотерапія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса-2003
 
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на базі Українського науково-дослідного інституту медичної реабілітації та курортології МОЗ України та курорті Трускавець ЗАТ „Укрпрофоздоровниця”.
Науковий керівник: Лобода Михайло Васильович, доктор медичних наук, професор, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, керівник відділу ранньої санаторно-курортної реабілітації.
Офіційні опоненти: Насібулін Борис Абдулайович, доктор медичних наук, старший науковий співробітник, Український НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України, головний науковий співробітник клініко-діагностичної лабораторії;
Васильєва-Лінецька Лариса Яківна, доктор медичних наук, професор, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри фізіотерапії та курортології.
Провідна установа: Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, кафедра фізіотерапії, м. Сімферополь.
Захист дисертації відбудеться 31 жовтня 2003 р. о 10 годині
на засіданні спеціалізованої Вченої Ради Д 41.608.01 при Українському науково-дослідному інституті медичної реабілітації та курортології МОЗ України (65014, м. Одеса, Лермонтовський пров., 6.)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського НДІ медичної реабілітації та курортології МОЗ України за адресою 65014, м.Одеса, Лермонтовський пров., 6.
Автореферат розісланий 30 вересня 2003 року.
Вчений секретар спеціалізованої Вченої Ради,
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Г.О.Дмитрієва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Стан здоров’я людини, його кількісна і якісна оцінка завжди були і залишатимуться в центрі вивчення, особливо в умовах впливу несприятливих чинників зовнішнього середовища на організм людини. Відомо, що особи, піддані дії іонізуючої радіації внаслідок аварії на ЧАЕС, страждають певними порушеннями адаптаційно-пристосувальних механізмів та зниженням загальної резистентності, що часто обтяжує перебіг основних соматичних захворювань (Стусь В.П., Ляшенко В.І., Берестечко С.В., 2000). Разом з тим, дана проблема не досліджена у хворих на нефролітіаз та вторинний пієлонефрит. Відмічається тенденція до росту захворювань нирок на теренах, забруднених радіонуклідами ( Возіанов О.Ф., 2000, Павлова Л.П., 1999). Різні категорії урологічних хворих стали об”єктом досліджень (Флюнт І.С., Попович І. Л., Чебаненко Л.О., 2001), позаяк інкорпоровані речовини виводяться із організму нирками ( Люлько А.А., 1992, 2000). В поле наших наукових інтересів були включені учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС ("ліквідатори") з уролітіазом (нефролітіазом), як асептичним, так і ускладненим вторинним пієлонефритом, вперше виявленим у них у післяліквідаційний період. В багатьох роботах (Алексєєв О.І. та ін., 1996; Івасівка С.В.,1999; ) доведена ефективність бальнеотерапії на курорті Трускавець, основу якої складає пиття лікувальної води Нафтуся при сечокам’яній хворобі, хронічному пієлонефриті тощо, а також її сприяння виведенню радіонуклідів з організму (Бейда П.А., 1997).
Група російських вчених - Гаркави Л.Х., Квакина Е.Б., Уколова М.А. (1990) відкрили існування, окрім класичної загальної адаптаційної реакції напруження (стресу), інших реакцій – тренування, спокійної та підвищеної активації і переактивації, кожна з яких, в свою чергу, характеризується рівнем реактивності (відсутністю чи наявністю елементів напруження). Згідно з концепцією загальних адаптаційних реакцій організму (ЗАРО), між типами ЗАРО мають місце як кількісні, так і якісні відмінності, які, в свою чергу, відбиваються на неспецифічній резистентності організму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: КОРЕКЦІЯ АДАПТАЦІЙНИХ РЕАКЦІЙ ОРГАНІЗМУ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС, ХВОРИХ НА СЕЧОКАМ’ЯНУ ХВОРОБУ, ПІД ВПЛИВОМ ЛІКУВАННЯ НА КУРОРТІ ТРУСКАВЕЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок