Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка складу, технології та дослідження таблеток з густим екстрактом кори вільхи

Розробка складу, технології та дослідження таблеток з густим екстрактом кори вільхи

Назва:
Розробка складу, технології та дослідження таблеток з густим екстрактом кори вільхи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,27 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Міністерство охорони здоров’я україни
Національний фармацевтичний університет
самер кабба
УДК 615.453.6:615.451.16:582.632.1
Розробка складу, технології та дослідження таблеток з густим екстрактом кори вільхи
15.00.01 – технологія ліків та організація фармацевтичної справи
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фармацевтичних наук
Харків 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі промислової фармації та економіки Національного фармацевтичного університету (м. Харків) Міністерства охорони здоров’я України
Науковий керівник: доктор фармацевтичних наук, професор
Гладух Євгеній Володимирович
Національний фармацевтичний університет,
професор кафедри промислової фармації та
економіки
Офіційні опоненти: заслужений діяч науки і техніки України
доктор фармацевтичних наук, професор
Тихонов Олександр Іванович
Національний фармацевтичний університет,
завідувач кафедри аптечної технології ліків
кандидат фармацевтичних наук, ст.н.с.
Пашнєва Раїса Олександрівна
Державне підприємство “Державний науковий
центр лікарських засобів”
ст.н.с. лабораторії таблеткових лікарських засобів
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти
ім. П.Л.Шупика, кафедра технології ліків та клінічної фармації
Захист відбудеться “ 17 ” листопада2006 року о _1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01. при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002. м. Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “16 ” жовтня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан
Вступ
Актуальність теми. Однією з сучасних проблем медицини і фармації є забезпечення населення доступними ефективними лікарськими засобами. Сформовані сьогодні в Україні положення характеризуються зростанням потреби у фітохімічних лікарських засобах.
Несприятлива екологічна ситуація і інші соціальні чинники в багатьох країнах світу відобразилися, в першу чергу, на збільшенні у населення захворюваності верхніх дихальних шляхів. Не дивлячись на досягнення в галузі органічного синтезу, застосування препаратів з природних джерел для профілактики і лікування ангін, тонзилітів, стоматитів не втратило своєї актуальності. Аналіз даних літератури за останні десятиріччя показав, що різносторонні фармакологічні активності мають поліфенольні сполуки вільхи клейкої, а саме: протизапальну, антибактеріальну, кардіопротекторну, противиразкову і інші. Одержаний на кафедрі ботаніки НФаУ густий екстракт кори вільхи (ГЕКВ) має антимікробну, зокрема протидифтерійну і протизапальну дію, тому, не дивлячись на сучасні хіміотерапевтичні методи лікування, представляє інтерес створення на його основі лікарських засобів.
Серед лікарських форм для лікування вищезазначених захворювань привертають увагу тверді лікарські засоби у формі таблеток для розсмоктування в ротовій порожнині.
У зв'язку з цим, розробка складу і технології таблеток на основі густого екстракту кори вільхи є актуальною.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у відповідності до плану науково-дослідних робіт Національного фармацевтичного університету (“Створення нових лікарських препаратів на основі рослинної і природної сировини, зокрема продуктів бджільництва, для дорослих і дітей”, держреєстрація № 0198U007008) і проблемної комісії “Фармація” МОЗ України.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є вивчення фармако-технологічних, фізико-хімічних і біофармацевтичних властивостей густого екстракту кори вільхи і створення на його основі науково-обгрунтованого складу твердої лікарської форми, що має високу біодоступність, достатню стійкість, стабільність при зберіганні.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні задачі:
- теоретично і експериментально обґрунтувати підхід до розробки лікарського препарату у вигляді таблеток на основі ГЕКВ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка складу, технології та дослідження таблеток з густим екстрактом кори вільхи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок