Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей

Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей

Назва:
Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,60 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА
САЗОНОВА ЛЮДМИЛА ІВАНІВНА
УДК 69.003.658.012
Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей
Спеціальність 08.07.03 – економіка будівництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
Харків - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській національній академії міського господарства Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент,
Стадник Григорій Васильович,
Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України,
перший проректор
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Тян Рево Борисович,
Придніпровська державна академія будівництва та архітектури Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри фінансів
кандидат економічних наук, доцент
Мамонов Костянтин Анатолійович,
Харківська національна академія міського господарства Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри обліку і аудиту
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут Мінекономіки України (м. Київ), відділ макроекономічного прогнозування.
Захист відбудеться „_27_” _січня_ 2007 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.089.01 в Харківській національній академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12, зала засідань Вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківської національної академії міського господарства за адресою: 61002, м. Харків, вул. Революції, 12.
Автореферат розісланий „_27_” _грудня__2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Момот Т.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток економіки країни залежить від прогресу в галузевих сферах: промисловості, сільському господарстві, транспорті та зв’язку, будівництві, освіті тощо. Всі галузі економіки зв’язані між собою. Кожна галузь взаємодіє з іншою і вплив однієї галузі на іншу визначає стратегію розвитку як самої галузі, так і економіки в цілому. Залежно від ступеня впливу кожної галузі на іншу відбувається розвиток всієї економіки. Будівельна галузь виконує роботи з нового будівництва, реконструкції і розширення виробничих потужностей інших галузей. З іншого боку, будівельна галузь використовує результати виробничої діяльності інших галузей. На сучасному етапі розвитку економіки України все більшого значення набуває стратегічне планування, за допомогою якого розробляється план і коригуються завдання відповідно до тих змін, які вносяться особливостями розвитку та взаємодії різних галузей економіки. Стратегія розробляється на основі довгострокових завдань згідно з прийнятою політикою використання ресурсів і досягнення поставленої мети. При цьому важлива увага звертається на розробку і використання інструментів впливу взаємозв’язків між галузями економіки.
Оцінка ефективності розвитку економіки і її галузі обумовлюється значеннями прийнятих макроекономічних показників: валовий внутрішній продукт, доход, випуск продукції, основні засоби тощо. Ефективність інструментів оцінки взаємодії між галузями оцінюється за допомогою методів порівняння галузей згідно з прийнятими показниками. Вибір політичної, соціально-економічної стратегії є компромісом між факторами, що характеризують галузі економіки. Оскільки будівельний комплекс є важливою галуззю економіки, що істотно впливає на розвиток інших галузей та економіки в цілому, то визначення величини впливу будівельної галузі на інші галузі і навпаки як інструментів впливу будівельної галузі на інші є важливим завданням при розробці стратегічної політики країни. Отже, проведення порівняльного аналізу розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей є актуальною темою.
У зв’язку з цим для забезпечення підвищення ефективності стратегічного планування розвитком економіки України є розробка методів та інструментів впливу будівельної галузі на інші галузі, і навпаки, результатом розробки і впровадження цих методів повинне бути обґрунтування змін, які потрібно врахувати при переході України до ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Порівняльний аналіз розвитку будівельного комплексу і суміжних галузей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок