Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТАЛОННИХ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАНЬ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА БАЗІ АБСОЛЮТНИХ РАДІОМЕТРІВ

РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТАЛОННИХ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАНЬ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА БАЗІ АБСОЛЮТНИХ РАДІОМЕТРІВ

Назва:
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТАЛОННИХ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАНЬ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА БАЗІ АБСОЛЮТНИХ РАДІОМЕТРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДЕРЖСТАНДАРТ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ
МЕТРОЛОГІЇ
ГУР’ЄВ МИКОЛА ВАДИМОВИЧ
УДК 621.384.327
РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТАЛОННИХ ЗАСОБІВ
ВИМІРЮВАНЬ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОПТИЧНОГО
ВИПРОМІНЮВАННЯ НА БАЗІ АБСОЛЮТНИХ РАДІОМЕТРІВ
Спеціальність 05.11.15 – Метрологія та метрологічне забезпечення
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському державному науково-дослідному інституті метрології
Держстандарту України
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Назаренко Леонід Андрійович,
Харківський державний науково-дослідний інститут метрології,
начальник науково-дослідного відділу температурних та теплофізичних
вимірювань
Офіційні опоненти - доктор технічних наук, професор
Соловйов Валентин Сергійович,
Харківський державний науково-дослідний інститут метрології,
начальник головного метрологічного центру державної служби
єдиного часу і еталонних частот України
- кандидат фізико-математичних наук, старший науковий співробітник
Загоруйко Юрій Анатолійович,
НТК „Інститут Монокристалів” НАН України, м. Харків,
старший науковий співробітник науково-дослідного відділу
оптичних і конструкціонних кристалів
Провідна установа - Національний університет „Львівська політехніка”, інформаційно-
вимірювальна кафедра Міністерства освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться “29” листопада 2001 р. о 14оо годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.827.01 у Харківському державному науково-дослідному інституті метрології за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного науково-дослідного
інституту метрології за адресою: 61002, м. Харків, вул. Мироносицька, 42.
Автореферат розісланий “26 ” жовтня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Косач Н.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час розвиток науки, промисловості, медицини потребує все більшого підвищення рівня точності оптичних вимірювань. У свою чергу це потребує створення еталонних засобів вимірювань енергетичних параметрів оптичного випромінювання в широкому діапазоні спектра (0,2 – 50 мкм), які б забезпечували єдність і необхідну точність вимірювань.
Необхідно відзначити три основні напрямки вимірювань енергетичних параметрів випромінювання: світлові вимірювання, спектрорадіометрія і вимірювання інтегральних енергетичних величин. Кожне з цих напрямків відіграє величезну роль у сучасній науці, промисловості і медицині, де вони використовуються для здійснення контролю якості продукції, удосконалення технологій, дослідження властивостей, побудови і складу речовин.
Створення еталонних засобів для метрологічного забезпечення цих напрямків потребує розробки відповідних засобів відтворення фотометричних, спектрорадіометричних і інтегральних величин, що можуть здійснюватися як на базі моделей чорних тіл, так і на базі приймачів випромінювання.
В останні роки намітилася тенденція створення еталонів на базі приймачів, що значно спрощує передачу і підвищує точність відтворення одиниць фотометричних величин. У зв'язку з цим, однією з найбільш нагальних і актуальних проблем сучасної метрології є розробка приймачів оптичного випромінювання, здатних вимірювати фотометричні величини в абсолютних одиницях з високою точністю, що дозволяє вирішувати ті складні метрологічні задачі, які існують в сучасній науці і промисловості.
Однією з найбільш складних проблем при здійсненні світлових і спектрорадіометричних вимірювань є малі рівні потоків випромінювання (10-5 Вт у видимої, 10-7 Вт в УФ області спектра). У зв'язку з цим приймачі, що розробляються, повинні мати, крім високої точності, ще й високу чутливість. Отримати приймачі з такими властивостями стало можливим завдяки розвитку в останні роки кріогенної радіометрії. Приймачі, охолоджувані до температури рідкого гелію, завдяки значному поліпшенню теплових характеристик приймальних елементів при охолодженні здатні вимірювати такі потоки випромінювання з похибкою на рівні 0,01%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: РОЗРОБКА І ДОСЛІДЖЕННЯ ЕТАЛОННИХ ЗАСОБІВ ВИМІРЮВАНЬ ЕНЕРГЕТИЧНИХ ПАРАМЕТРІВ ОПТИЧНОГО ВИПРОМІНЮВАННЯ НА БАЗІ АБСОЛЮТНИХ РАДІОМЕТРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок