Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИКОНАННЯ МАЙНОВИХ ПОКАРАНЬ

ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИКОНАННЯ МАЙНОВИХ ПОКАРАНЬ

Назва:
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИКОНАННЯ МАЙНОВИХ ПОКАРАНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,86 KB
Завантажень:
47
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ЧЕРНЕНОК МАКСИМ ПЕТРОВИЧ
УДК 343.847
ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИКОНАННЯ
МАЙНОВИХ ПОКАРАНЬ
Спеціальність 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2003


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі кримінології та кримінально-виконавчого права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник –
доктор юридичних наук, доцент Степанюк Анатолій Хомич, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права, декан факультету підготовки фахівців для кримінально-виконавчої системи України.
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор Трубников Василь Михайлович, Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна, завідувач кафедрою кримінально-правових дисциплін;
кандидат юридичних наук, доцент Тютюгін Володимир Ілліч, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри кримінального права.
Провідна установа –
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, кафедра кримінального права та кримінології, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 16 січня 2004 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
Автореферат розіслано 13 грудня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Шепітько В.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В юридичній літературі одним з найбільш дискусійних є питання щодо ефективності різних видів покарання, а однією з найменш розроблених проблем – проблема негативних соціальних наслідків, обумовлених боротьбою зі злочинністю.
Позитивні і негативні результати застосування покарання притаманні не лише покаранню у виді позбавлення волі, хоча, звичайно, деякі негативні наслідки цього покарання більш наочні. Негативні наслідки властиві і покаранням, не пов'язаним з ізоляцією від суспільства, у тому числі тим, що впливають винятково на майнові інтереси засуджених.
За останні роки з метою підвищення ефективності виконання покарань в Україні був здійснений цілий комплекс заходів, спрямованих на подальше удосконалення порядку відбування позбавлення волі. Напрацьовується практика застосування нових видів покарань – громадських робіт, арешту, обмеження волі. Що ж стосується покарань, не пов'язаних із заходами виправно-трудового впливу, то численні проблеми теорії і практики, що виникають тут, привертали незрівнянно меншу увагу як науковців, так і практичних працівників.
До цього часу взагалі не проводилося комплексних досліджень проблем виконання майнових покарань. Однак, незважаючи на це, в кримінально-правовій літературі майнові покарання розглядаються як альтернатива позбавленню волі, пропонується більш широке використання цих покарань. Водночас не враховується той факт, що зараз переважна більшість майнових покарань залишається невиконаними, а тому не реалізується принцип невідворотності покарання, не досягаються цілі, що ставить законодавець перед цими покараннями. Таке становище не можна пояснити лише соціально-економічною ситуацією в Україні.
Багаторічне застосування майнових покарань показало їхню недосконалість з цілого ряду позицій. З огляду на це необхідне нове за своїм змістом законодавство у сфері виконання майнових покарань. Воно повинно відповідати сучасним вимогам соціальної політики держави, бути позбавленим протиріч, пронизаним загальними підходами до захисту інтересів як суспільства в цілому, так і окремого індивіда.
У різний час над дослідженням проблем виконання майнових покарань працювали відомі вітчизняні та зарубіжні вчені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРОБЛЕМИ ТЕОРІЇ І ПРАКТИКИ ВИКОНАННЯ МАЙНОВИХ ПОКАРАНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок