Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,33 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕФРОЛОГІЇ
Пустовойт Ганна Леонідівна
УДК 616.61-002.2-053.9
ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ
14.01.37 – нефрологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вищому державному навчальному закладі України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, м. Полтава.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Катеренчук Іван Петрович,
Вищий державний навчальний заклад України „Українська медична стоматологічна академія” МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної терапії з професійними хворобами.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, академік АМН України, чл.-кор. НАН України Пиріг Любомир Антонович, Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, завідувач кафедри нефрології;
доктор медичних наук, старший науковий співробітник Дудар Ірина Олексіївна, Інститут нефрології АМН України, керівник відділу еферентних технологій.
Провідна установа:
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, кафедра госпітальної терапії №2, м. Київ.
Захист відбудеться “09” лютого 2007 р. об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26. 565. 01 при Інституті нефрології АМН України за адресою: 02125, м. Київ , вул. Ю.Коцюбинського, 9 А.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту нефрології
АМН України за адресою: 02125, м. Київ , вул. Ю.Коцюбинського, 9 А.
Автореферат розісланий “25грудня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук
старший науковий співробітник Величко М.Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Демографічна ситуація у світі характеризується тенденцією до постаріння населення та швидким збільшенням відносної кількості людей старших вікових груп (Дзеранов Н.К., Байбарин К.А., 2004). Аналіз структури захворюваності населення свідчить про збільшення у пізній період життя хвороб нирок (Павлова Л.П., Сайдакова Н.О., Старцева Л.М., 1998; Дударь И.А., 2001). На долю хронічного пієлонефриту у структурі інфекцій нирок та сечових шляхів припадає понад 90%, переважно неадекватно лікованих, а також потребуючих соціальної реабілітації пацієнтів (Колесник М.О., 2003). Тільки за 2005 рік поширеність інфекції нирок” та хронічної хвороби нирок (ХХН): пієлонефриту становила відповідно 1493,2 та 1315,2 на 100 тис. дорослого населення. Звертає на себе увагу те, що темпи приросту зазначених показників виявилися більше ніж у два рази вищими у старших вікових групах. Важливим є й той факт, що похилий і старечий вік незалежно від статі є одним із критеріїв, що дозволяє кваліфікувати інфекції сечової системи як ускладнені (Дядык А.И., Колесник Н.А., 2003).
Труднощі діагностики ХХН: необструктивного пієлонефриту в осіб похилого і старечого віку пов’язані зі збільшенням кількості латентних форм пієлонефриту, що нерідко виявляються лише на етапі зморщення нирок, приєднання артеріальної гіпертензії (АГ) та розвитку хронічної ниркової недостатності (ХНН) (Тиктинский О.Л., Калинина С.Н., 1996; Дударь И.А., 2001). Рідко досягається повна ремісія та одужання пацієнтів навіть при малосимптомних формах захворювання (Ляшенко И.Э., 2005). Внаслідок значних витрат суспільства на лікування та реабілітацію хворих означена патологія є важливою демографічною, медико-соціальною та економічною проблемою (Bishop M., Lobel B., Widner W., 2001). При цьому, аналіз джерел інформації свідчить лише про поодинокі дослідження, присвячені особливостям ХХН: необструктивного пієлонефриту в осіб похилого і старечого віку.
Незважаючи на значні успіхи у клінічній нефрології, невирішеними питаннями залишаються визначення ролі інволютивних змін у нирках як передумов розвитку інфекційного запального процесу, особливості клінічного перебігу, діагностики та сповільнення прогресування ХХН: необструктивного пієлонефриту в осіб похилого і старечого віку. За наявності сучасних методів дослідження з’явилась можливість поглибленого вивчення означених питань, що сприятиме підвищенню ефективності діагностики та оптимізації лікувально-профілактичних заходів щодо ХХН: необструктивного пієлонефриту в осіб похилого і старечого віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПЕРЕБІГУ ХРОНІЧНОГО ПІЄЛОНЕФРИТУ В ОСІБ ПОХИЛОГО І СТАРЕЧОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок