Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> високоефективне перетворення частоти на діодах з Бар’єром шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону

високоефективне перетворення частоти на діодах з Бар’єром шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону

Назва:
високоефективне перетворення частоти на діодах з Бар’єром шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,45 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н.Каразіна
Піддячий Валерій Іванович
УДК 537.962: 621.396.62
високоефективне перетворення частоти на діодах з Бар’єром шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону
01.04.01 – фізика приладів, елементів і систем
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радіоастрономічному інституті Національної Академії Наук України.
Науковий керівник: академік НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Шульга Валерій Михайлович, Радіоастрономічний інститут НАН України, заступник директора з наукової роботи (м. Харків).
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор Прохоров Едуард Дмитрович,
Харківський національний університет
імені В.Н. Каразіна, професор кафедри напівпровідникової та вакуумної електроніки
(м. Харків);
чл.-кор. НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Сизов Федір Федорович,
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України, завідувач відділу фізики і технології низьковимірних систем (м. Київ).
Провідна установа: Інститут радіофізики та електроніки ім. О.Я. Усикова
НАН України, відділ твердотільної електроніки
(м. Харків).
Захист відбудеться “_18_” травня 2007 р. о _1500_ годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 64.051.02 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи 4, ауд. 3-9.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці
Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою:
61077, м. Харків, пл. Свободи 4.
Автореферат розісланий “_12_” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ляховський А.Ф.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Широке застосування в науці і техніці електромагнітних хвиль міліметрового діапазону (радіоастрономія, радіолокація, спектроскопія, зв’язок тощо) постійно стимулює фізичні дослідження, спрямовані на подальше підвищення чутливості приймальних систем цього діапазону. В дисертації це питання розглядається стосовно супергетеродинних приймачів зі змішувачами на напівпровідникових діодах з бар’єром Шотткі (ДБШ). Основні дослідження проведено у 3-мм діапазоні довжин хвиль. Внаслідок широкого використання цього діапазону в різних галузях науки і техніки саме тут проведено багато теоретичних та експериментальних досліджень і розроблено велику кількість змішувачів різноманітних типів з достатньо високими характеристиками. В той же час отримана біля 20 років тому чутливість приймачів 3-мм діапазону зі змішувачами на ДБШ залишалася незмінною до початку роботи над дисертацією, незважаючи на розвиток напівпровідникової елементної бази.
В дисертаційній роботі було поставлено завдання – суттєво збільшити чутливість приймальних систем 3-мм діапазону на ДБШ за рахунок реалізації гранично досяжних втрат перетворення сучасних високоякісних напівпровідникових нелінійних елементів – діодів з бар’єром Шотткі з високою критичною частотою. Для досягнення цього актуальним є вирішення наступних наукових і науково-технічних задач.
Вибір власних параметрів напівпровідникового нелінійного елемента має бути обумовлений діапазоном довжин хвиль та інтервалом робочих температур, на які розробляється приймальна система. Одним з головних фізичних параметрів діода з бар’єром Шотткі з точки зору впливу на втрати перетворення і власні шуми діода є концентрація носіїв заряду в епітаксійному шарі . Вплив цього параметра ДБШ на характеристики змішувача зростає при кріогенних температурах. У попередніх розробках кріогенних приймачів міліметрового діапазону використовувався підхід, при якому вважалося недоцільним застосування високолегованих діодів (>1017 cм3) при низьких температурах через недостатнє зниження їх шумів при охолодженні. При цьому зовсім не розглядалася задача про можливість суттєвого зниження втрат перетворення змішувача якраз на високолегованих з високою критичною частотою ДБШ, що є ще одним шляхом до отримання низького рівня шуму приймача в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: високоефективне перетворення частоти на діодах з Бар’єром шотткі та малошумливі приймачі міліметрового діапазону

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок