Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГІПЕРЕСТЕЗІЇ ЗУБІВ

ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГІПЕРЕСТЕЗІЇ ЗУБІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГІПЕРЕСТЕЗІЇ ЗУБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,09 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ СТОМАТОЛОГІЇ
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ШВАРЦНАУ Вячеслав Іванович
УДК 616-08+616-009.611:546.41/146
ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГІПЕРЕСТЕЗІЇ ЗУБІВ
14.01.22 – стоматологія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті стоматології АМН України, м. Одеса.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Дєньга Оксана Василівна,
Інститут стоматології АМН України, завідувач відділенням
стоматології дитячого віку
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Політун Антоніна Михайлівна, Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця МОЗ України, м. Київ, професор кафедри терапевтичної стоматології
- доктор медичних наук, старший науковий співробітник Терешина Тетяна Петрівна, Інститут стоматології АМН України, завідувач лабораторії гігієни порожнини рота
Провідна установа:
Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України
Захист відбудеться "23" квітня 2007 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.563.01 в Інституті стомато-ло-гії АМН України за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту стоматології АМН України (65026, м. Одеса, вул. Рішельєвська,11).
Автореферат розісланий "22" березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Ю.Г. Чумакова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом, за даними літератури, спосте-рі-гаєть-ся зростання поширеності підвищеної чутливості до болю твердих тканин зубів при впливі на них різних фізичних і хімічних факторів (Федоров Ю.А., Дрожжина В.А., 1997; Несин А.Ф., Компаниец И.Ю., Компаниец Т.В., 2000, Белоклицкая Г.Ф., 2004). Відомо, що чутливість мають дентин і цемент зубів, які в нормі ізольовані від зовнішнього середовища. Оголення за різних причин цих тканин і приводить до больового ефекту (Алимский А.В. и др., 2005). Причини виникнення гіперестезії досить численні та різноманітні. До них можна віднести перенесені важкі інфекційні захворювання, нервово-психічні та ендо-кринні розлади, патологічні стани, повязані з порушенням фосфорно-каль-ціє-вого обміну в організмі. Гіперестезія може виникати під час препарування твердих тканин зубів, при наявності клиноподібних дефектів, оголення шийки і кореня зуба, в результаті рецесії ясен і заподіювати хворим значні страждання (Боровский Е.В., Леус П.А., Лебедева Г.К., 1978; Грошиков М.И., 1985; Леус П.А., Казеко Л.А., 1993; Федоров Ю.А., Дрожжина В.А., 1997; Дедова Л.Н., 2000; Косенко К.Н., Терешина Т.П., 2003; Улитовски+й С.Б., 2001; Рубежова Н.В., 2003). Відзначається також негативний вплив на дану патологію зростан-ня забруднення навколишнього середовища (Білоус І.В., 2004). Наявність вели-кої кількості засобів і методів лікування гіперестезії свідчить про недостатню їх ефективність.
Існуючі теорії виникнення підвищеної чутливості твердих тканин зубів (рецепторів одонтобластів, прямих нервових закінчень, гідродинамічна), а також безпосередні причини розвитку гіперестезії, які вважаються основними (некаріозні ураження зубів, захворювання пародонта, неправильне чищення зубів), націлюють лікарів і дослідників лише на рішення окремих завдань, повязаних із цією патологією: обтурацію дентинних канальців, інактивацію нервових закінчень, лікування та профілактику запальних захворювань паро-дон-та і карієсу зубів, правильне проведення гігієни порожнини рота.
Однак, однією з першопричин гіперестезії зубів є, на наш погляд, знижена неспецифічна резистентність, обумовлена порушенням функціо-нальних і адаптаційних реакцій в організмі та в порожнині рота зокрема, що й приводить до недосконалості емалі зубів і її руйнуванню, порушенню зєднання емалі із цементом коренів зубів, збільшенню діаметра дентинних канальців, росту їх числа і потоку рідини через них. Перераховані порушення та їх наслідки і приводять до даної патології.
Тому розробка й обґрунтування комплексних методів лікування гіперестезії зубів і профілактики її ускладнень, що включають в себе і методи підвищення загальної та місцевої неспецифічної резистентності, є актуальним завданням наукової та практичної стоматології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ КОМПЛЕКСНОГО ЛІКУВАННЯ ГІПЕРЕСТЕЗІЇ ЗУБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок