Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді

Психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді

Назва:
Психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,69 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
ШЕВЧУК Марини Володимирівни
УДК 159.923.5:378.18(477)
Психологічні механізми трансформації
ціннісних орієнтацій студентської молоді
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ - 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Київському національному університеті імені
Тараса Шевченка, кафедра загальної та інженерної психології.
Науковий керівник:
Трофімов Юрій Леонідович, доктор психологічних наук, професор,
чл.-кор. АПН України, завідувач кафедри загальної та інженерної психології,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, м.Київ.
Офіційні опоненти:
Носенко Елеонора Львівна,
доктор психологічних наук, професор, чл.-кор. АПН України,
завідувач кафедри педагогічної психології та англійської мови,
Дніпропетровський державний університет, м.Дніпропетровськ.
Корнєв Микола Нечипорович,
кандидат філософських наук, доцент, завідувач кафедри
соціальної психології, Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, м.Київ.
Провідна установа:
Міністерство освіти і науки України, Харківський національний
університет ім.В.Н.Каразіна, кафедра загальної психології, м.Харків.
Захист відбудеться “25” січня 2001 року о 14:00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.26 при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул.Володимирська,60.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського Національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул.Володимирська,58.
Автореферат розісланий “21” грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат психологічних наук,
доцент Кириленко Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Ціннісні орієнтації є одним із найважливіших утворень у структурі свідомості й самосвідомості людини і зумовлюють низку її сутнісних характеристик як особистості. Такі характеристики здебільшого спричиняються тим, що являє собою система цінностей конкретної особистості, який спектр орієнтацій у ній представлено щодо змісту, спрямованості та психологічної вагомості. Не менш суттєвим моментом, що зумовлює психологічну значущість системи цінностей, є її співвіднесеність із конкретно-історичними, суспільно-політичними, ідеологічними умовами, за яких складається певна система ціннісних орієнтацій у суспільстві в цілому та в кожної окремої особистості. Згадані моменти особливо актуальні, коли йдеться про побудову концепцій освіти й виховання молодого покоління і, зокрема, про систему ціннісних орієнтацій як чинника, що детермінує процес становлення особистості громадянина.
Ціннісні орієнтації виступають в якості особистісноформуючої системи і пов‘язані із розвитком самосвідомості, усвідомленням положення власного “я” в системі суспільних відносин, а також відносяться до найважливіших компонентів структури особистості, по рівню сформованості якої можна говорити про загальний її рівень розвитку.
Проблема ціннісно-смислової сфери особистості, зокрема її ціннісних орієнтацій, являється однією з ключових в психології. Це викликано тим, що внаслідок змін, які відбулися в нашому суспільстві і спонукали до відмови від стереотипів, норм посттоталітарного суспільства, перед особистістю відкрилась можливість постановки власних цілей і визначення реальних умов їх досягнення. Формування таких цілей на кризових етапах розвитку суспільства, коли старі принципи втратили своє значення, а нові ще не утвердилися, актуалізує потребу вивчення ціннісно-смислової сфери особистості, яка включає ціннісні орієнтації, їх ієрархічну структуру, а також фактори, що їх трансформують. Саме тому вивчення трансформації, що відбувається в системі ціннісних орієнтацій особистості, має велике теоретичне і практичне значення.
Якщо під ціннісними орієнтаціями розуміти відносно стабільне, вибіркове відношення людини до сукупності матеріальних і духовних благ та ідеалів, які розглядаються як предмети, цілі та засоби для задоволення потреб життєдіяльності людини, в такому розумінні ціннісні орієнтації акумулюють весь життєвий досвід, накопичений в індивідуальному розвитку людини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Психологічні механізми трансформації ціннісних орієнтацій студентської молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок