Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СПОСТЕРЕЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ ЯК УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

СПОСТЕРЕЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ ЯК УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

Назва:
СПОСТЕРЕЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ ЯК УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
327
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
РІВНЕНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ГУМАНІТАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФІЛОНЕНКО МИРОСЛАВА МИРОСЛАВІВНА
УДК: 373.3.033.159.955
СПОСТЕРЕЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ ЯК УМОВИ
ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ
МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ
19.00.07 - педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук

Рівне - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник: кандидат психологічних наук, доцент
Павелків Роман Володимирович,
Рівненський державний гуманітарний університет,
декан педагогічного факультету, м. Рівне
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук
Рибалка Валентин Васильович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології трудової і професійної підготовки, м. Київ
кандидат психологічних наук, доцент Бабій Микола Федорович,
Волинський державний університет
імені Лесі Українки,
завідувач кафедри педагогічної та вікової психології, м. Луцьк.
Провідна установа: Інститут психології ім. Г.С.Костюка
АПН України, лабораторія екологічної психології, м. Київ.
Захист відбудеться 5 грудня 2002 р. о 1100год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К47.053.01в Рівненському державному гуманітарному університеті за адресою: 33028, м. Рівне, вул. С.Бандери, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Рівненського державного гуманітарного університету за адресою: 33000, м. Рівне, вул. Остафова, 31.
Автореферат розісланий 4 листопада 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Осьмак Л.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Загальновідомо, що науково-технічний поступ сучасної цивілізації призвів, поряд з деяким підйомом рівня добробуту частини людства, до серйозного порушення балансу у відносинах між людиною і природою. Вплив антропогенного фактора на навколишнє середовище спричиняє забруднення річок і морів, знищення лісів, загазованість повітря, виснаження родючості землі, порушення природної рівноваги, в цілому - глибоку екологічну кризу. Прикладом глобальної екологічної катастрофи є та, що виникла внаслідок техногенної аварії на Чорнобильській АЕС, від якої потерпає населення України.
Екологічні проблеми набувають загальнопланетарного характеру, створюють реальну загрозу існуванню людства. В цих умовах вирішенню проблеми виживання людства певною мірою сприяє екологічна освіта учнівської молоді, одним з пріоритетних завдань якої є виховання бережливого, раціонального, розумного ставлення до довкілля - на противагу споживацькому користолюбному, утилітарному використанню природних багатств. Тому цілком закономірно, що Доктрина розвитку освіти України наголошує на необхідності екологічного виховання молоді. Безпосереднім завданням сучасної школи постає формування екологічного мислення школярів, яке має проявлятися у свідомому ставленні до природи, у доцільній взаємодії з нею, в осмисленні екологічних явищ, в умінні приймати адекватні рішення стосовно природного середовища.
Здатність школярів до екологічного мислення має стати однією з центральних властивостей різнобічно розвинутої особистості, яка дозволить їй передбачати екологічні наслідки своєї поведінки та діяльності в довкіллі, виробляти необхідні навички екологічного контролю при досягненні практичних результатів, розпинати змалку вміння гармонійно взаємодіяти з природним середовищем.
Нині в Україні функціонують державні екологічні програми з формування екологічної культури, екологічної свідомості та екологічного мислення. Однак, психолого-педагогічний ефект цих програм ще явно недостатній. Залишається актуальною проблема вивчення закономірностей виникнення і становлення психологічних механізмів позитивного ставлення до природи, зокрема формування зачатків екологічного мислення у дитини вже в молодшому шкільному віці.
У психолого-педагогічній літературі на сьогодні ще немає єдиного підходу до визначення поняття "екологічне мислення", що ускладнює дослідницьку роботу в цьому напрямку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: СПОСТЕРЕЖЕННЯ І СПОСТЕРЕЖЛИВІСТЬ ЯК УМОВИ ФОРМУВАННЯ ЕКОЛОГІЧНОГО МИСЛЕННЯ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок