Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕПЛОВІ ФЛУКТУАЦІЇ НЕОДНОРІДНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

ТЕПЛОВІ ФЛУКТУАЦІЇ НЕОДНОРІДНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

Назва:
ТЕПЛОВІ ФЛУКТУАЦІЇ НЕОДНОРІДНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,00 KB
Завантажень:
455
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І. МЕЧНИКОВА
КИРИЛЮК АНДРІЙ ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 539:533.723:535.337:538.941
ТЕПЛОВІ ФЛУКТУАЦІЇ
НЕОДНОРІДНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ
01.04.02 - теоретична фізика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Одеса - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, професор
Затовський Олександр Всеволодович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова,
професор кафедри теоретичної фізики.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор
Дзюблик Олексій Ярославович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, м. Київ,
головний науковий співробітник;
кандидат фізико-математичних наук
Гоцульский Володимир Якович,
Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова, м. Одеса,
доцент кафедри загальної та хімічної фізики.
Провідна установа:
Національний університет імені Тараса Шевченка, м.Київ.
Захист відбудеться "17" вересня 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.051.04 при Одеському національному університеті ім. І.І. Мечникова за адресою: 65026, м. Одеса, вул. Дворянська, 2, Велика фізична аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова (вул. Преображенська, 24).
Автореферат розісланий "10" серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор фізико-математичних наук Андрієвський С.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Для різноманітних дисперсних систем – суспензій, гелів, мікроемульсій, розчинів міцел чи біомакромолекул – важливими є дослідження теплових флуктуацій у неоднорідних умовах у зв’язку з усе зростаючим використанням цих систем в лабораторних умовах та широким їх застосуванням на практиці. Найпростішим прикладом неоднорідностей є обмеження об’єму досліджуваних систем, чи наявність зовнішніх електричних, магнітних і гравітаційних полів. Рівноважні і динамічні властивості неоднорідних дисперсних систем істотно відрізняються від властивостей подібних систем в однорідних умовах. Зміна характеру теплового руху молекул конденсованих середовищ при наявності неоднорідностей особливо яскраво виявляється в різного роду спектроскопичних експериментах: флуоресценції, поглинанні і розсіюванні електромагнітного випромінювання та ін. Накладення зовнішніх полів чи обмеження об’єма системи дозволяє контролювати зміною експериментальних спектрів шляхом зміни величини поля чи розміра системи. Теоретичне вивчення всіх цих спектрів може бути проведено методом часових кореляційних функцій (КФ) молекулярних змінних. Однак, точний розрахунок КФ та їх спектрів скрутний через складність опису системи взаємодіючих між собою частинок. З цієї причини аналіз дослідних спектрів найчастіше базується на спрощених модельних уявленнях. Так, наприклад, кореляційна теорія теплових гідродинамічних флуктуацій в обмеженому просторі була побудована для нормальних рідин з використанням лінеаризованих рівнянь гідродинаміки, а у випадку ж надплинної рідини зовсім відсутня.
Дослідні спектри по поглинанню і розсіюванню електромагнитного випромінювання суспензією броунівських частинок дозволяють витягати інформацію про динамічні властивості цих частинок. При накладенні на систему зовнішніх полів змінюється як форма спектра, так і його параметри. Для суспензії броунівських частинок, зважених у рідині, аналіз таких спектрів у зовнішніх полях істотно спрощується із-за відсутності взаємодії між броунівськими частинками. Подібним модельним розрахункам спектрів поглинання і розсіювання системою невзаємодіючих броунівських частинок присвячено багато публікацій і досягнуті значні успіхи в цьому напрямку. Але разом з тим, усе одно є труднощі, пов’язані з тим фактом, що відповідні дифузійні рівняння містять додаткові внески, обумовлені дією зовнішнього поля, що не дозволяють розв’язати рівняння Ейнштейна-Фокера-Планка в аналітичному вигляді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ТЕПЛОВІ ФЛУКТУАЦІЇ НЕОДНОРІДНИХ ДИСПЕРСНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок