Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДСОРБЦІЯ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ СФЕРИЧНИМИ І ВОЛОКНИСТИМИ ВУГЛЕЦЕВИМИ СОРБЕНТАМИ

АДСОРБЦІЯ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ СФЕРИЧНИМИ І ВОЛОКНИСТИМИ ВУГЛЕЦЕВИМИ СОРБЕНТАМИ

Назва:
АДСОРБЦІЯ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ СФЕРИЧНИМИ І ВОЛОКНИСТИМИ ВУГЛЕЦЕВИМИ СОРБЕНТАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,08 KB
Завантажень:
242
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ і ХІМІЇ ВОДИ
ім. А.В. ДУМАНСЬКОГО
ЄрецЬкий Євген Леонідович
АДСОРБЦІЯ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ
СФЕРИЧНИМИ І ВОЛОКНИСТИМИ ВУГЛЕЦЕВИМИ СОРБЕНТАМИ
02.00.11 - колоїдна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ-2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського Національної Академії Наук України.
Науковий керівник доктор фізико-математичних наук
Шулепов Юрій Володимирович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води,
провідний науковий співробітник
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України, доктор хімічних наук, професор Картель Микола Тимофійович,
Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України, заст. директора, зав. відділу
доктор хімічних наук, професор
Дейнега Юрій Федорович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води НАН України, провідний науковий співробітник
Провідна установа: Інститут біоорганічної та нафтохімії НАН України, лабораторія електрохімії органічних сполук, м. Київ
Захист відбудеться “____” _________________________ 2001 р. о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01, Інститут колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, 03142 м. Київ, бульвар Вернадського, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту колоїдної хімії і хімії води ім. А.В. Думанського НАН України, 03142 м. Київ, бульвар Вернадського, 42
Автореферат розісланий “____”__________________2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Третинник В.Ю.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження колоїдних властивостей біополімерів, у тому числі білків, а також поверхневих явищ за їх участю на границі розділу фаз, які інтенсивно ведуться протягом двох останніх десятиліть, мають велике теоретичне значення для пояснення багатьох процесів за участю білкових систем, у тому числі механізмів трансформації біологічно активних речовин під впливом штучної поверхні, а також клінічних ефектів сорбційної детоксикації.
Інтерес до вивчення адсорбції білків крові на штучній поверхні виник разом із розвитком методів екстракорпоральної детоксикації організму і проблемою створення штучних органів. Два явища ускладнюють рішення цих проблем: тромбоз і відторгнення штучного фрагмента органа. Обидва процеси є наслідком клітинних реакцій на поверхні, що протікають по-різному в залежності від характеру останньої.
Поштовхом до розуміння механізмів тромбоутворення на різноманітних штучних поверхнях, а отже, і до прогнозування поведінки штучного органа в кровоносному руслі, послужило встановлення того факту, що першим за часом процесом при контакті крові з поверхнею є адсорбція білків крові, причому склад адсорбованого шару визначає характер подальших процесів на штучній поверхні.
Незважаючи на те, що адсорбція білків на полімерних поверхнях є предметом численних досліджень протягом останніх десятиліть, механізм цього процесу залишається нез'ясованим. Структура білкових шарів, що формуються при адсорбції, також недостатньо добре відома. Відсутні прямі експериментальні докази зворотності адсорбції білків із індивідуальних розчинів та бінарних і більш складних систем. Слід підкреслити, що перевага емпіричних підходів над теоретичними дослідженнями до останнього часу є однією з особливостей швидко прогресуючої області науки, пов'язаної з трансплантологією, штучними органами та еферентною медициною.
Таким чином, експериментальне дослідження і теоретичний аналіз взаємодії сироваткового альбуміну людини - одного з найважливіших білків крові з вуглецевою поверхнею, що є основою більшості детоксикаційних систем, являють собою теоретичний інтерес і практичну цінність.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок досліджень відповідає затвердженим пріоритетним напрямкам розвитку науки і техніки України; робота в даному напрямку виконувалася в рамках Державної науково-технічної програми (шифр 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: АДСОРБЦІЯ СИРОВАТКОВОГО АЛЬБУМІНУ ЛЮДИНИ СФЕРИЧНИМИ І ВОЛОКНИСТИМИ ВУГЛЕЦЕВИМИ СОРБЕНТАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок