Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АНТИДЕМПІНГУ НА БАГАТОСТОРОННІЙ ОСНОВІ В СИСТЕМІ ГАТТ/СОТ

МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АНТИДЕМПІНГУ НА БАГАТОСТОРОННІЙ ОСНОВІ В СИСТЕМІ ГАТТ/СОТ

Назва:
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АНТИДЕМПІНГУ НА БАГАТОСТОРОННІЙ ОСНОВІ В СИСТЕМІ ГАТТ/СОТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,42 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ім. В. М. КОРЕЦЬКОГО
Кочергінa Оленa Миколаївнa
УДК 341.29.009 (100)
МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
АНТИДЕМПІНГУ НА БАГАТОСТОРОННІЙ ОСНОВІ
В СИСТЕМІ ГАТТ/СОТ
Спеціальність 12.00.11 – міжнародне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ - 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України.
Науковий керівник - | доктор юридичних наук, професор
ВИСОЦЬКИЙ ОЛЕКСАНДР ФЕДОРОВИЧ,
провідний науковий співробітник Інституту держави і права ім. В. М. Корецького НАН України
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, доцент
МЕРЕЖКО ОЛЕКСАНДР ОЛЕКСАНДРОВИЧ,
доцент кафедри міжнародного приватного та митного права Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
кандидат юридичних наук, доцент
МАЦКО АНАТОЛІЙ СТЕПАНОВИЧ,
завідувач кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства Інституту права Міжрегіональної Академії управління персоналом
(м. Київ)
Провідна установа - | Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого Міністерства освіти і науки України, кафедра міжнародного права та державного права зарубіжних країн (м. Харків)
Захист відбудеться 21 травня 2004 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В. М. Корецького Національної академії наук України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці інституту.
Автореферат розіслано 21 квітня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Усенко І. Б.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вже на середину XX сторіччя склалося розуміння того, що всесвітнє господарство не може стабільно функціонувати без певних загальних для всіх країн механізмів регулювання, координації та управління. Правову основу такого регулювання складають регіональні, багатосторонні та двосторонні договори, а також угоди і конвенції, що укладаються суб’єктами цих відносин. На сьогодні завершено формування основного комплексу угод системи ГАТТ, що дозволяє говорити про створення нового глобального правового порядку в торгових, тарифних, митних, інвестиційних та інших сферах міжнародних економічних відносин. Справедливо кажуть, що механізм системи ГАТТ/СОТ нині виступає своєрідною Організацією Об’єднаних Націй у сфері торговельно-економічних відносин.
Актуальність теми, серед іншого, визначається практичними задачами зовнішньоторговельного курсу України та необхідністю розроблення пов’язаних з цим теоретичних питань. Важливою складовою зовнішньоекономічної стратегії України є набуття членства у СОТ. Як відомо, необхідною умовою прийняття України до СОТ є приведення зовнішньоекономічного, зокрема національного антидемпінгового законодавства у відповідність до стандартів, принципів та норм ГАТТ/СОТ. Ця ж вимога прямо випливає із зобов’язань України, взятих нею на себе відповідно до міжнародно-правових угод.
Актуальність роботи зумовлена важливістю теми, що розглядається, не тільки в теоретичному, але й у практичному плані, оскільки результати регулювання антидемпінгу значною мірою зумовлюють ефективність здійснення ринкової трансформації економіки України, її виведення з економічної кризи та інтеграцію у світове господарство. Але безпосереднє застосування в Україні методів регулювання антидемпінгу, що існують у світі, насамперед у розвинених країнах, без відповідної адаптації не можливо, бо економіка України все ще перебуває в процесі трансформації від адміністративно-командних до ринкових форм господарювання, характерні риси яких є діаметрально протилежними. Крім того, у процесі адаптації необхідно враховувати наявність кризових явищ у вітчизняному народному господарстві та той факт, що українській економіці притаманні її власні національні особливості та конкурентні переваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МІЖНАРОДНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ АНТИДЕМПІНГУ НА БАГАТОСТОРОННІЙ ОСНОВІ В СИСТЕМІ ГАТТ/СОТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок