Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ (клініко-експериментальні дослідження)

ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ (клініко-експериментальні дослідження)

Назва:
ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ (клініко-експериментальні дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,03 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК уКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕПІДЕМІОЛОГІЇ ТА ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ
ІМ. л.в. гРОМАШЕВСЬКОГО
МАЙСТАТ ТЕТЯНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 616.98:578.834-07-092.4
ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ
(клініко-експериментальні дослідження)
14.01.13 – інфекційні хвороби
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Ніколаєва Людмила Григорівна,
Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України, професор кафедри інфекційних хвороб
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Гебеш Василь Васильович,
Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупіка МОЗ України,
завідувач кафедри інфекційних хвороб
доктор медичних наук, професор Нікітін Євген Васильович
Одеський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри інфекційних хвороб з епідеміологією
Провідна установа
Львівський державний медичний університет ім. Данила Галицького МОЗ України, кафедра інфекційних хвороб, м. Львів
Захист відбудеться “31” жовтня 2002 р. о 11 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.614.01 при інституті епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського АМН України за адресою: 03015, Київ – 15, вул. Січневого повстання, 23.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського АМН України за адресою:03038, Київ-38, узвіз Протасів яр,4.
Автореферат розісланий “23” березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук Ж.Б.Клименко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Гострі кишкові інфекції (ГКІ) через поширеність становлять значну проблему для охорони здоров'я. Численні випадки ГКІ (до 80%) залишаються етіологічно нерозшифрованими, хоча клінічне та епідеміологічне вивчення свідчить про їх інфекційну природу [Машилов В.П., 1981, Букринська А.Г., 1986, Андрейчин М.А., Івахів О.Л., 1998].
Ще не так давно ГКІ небактеріальної природи трактували як хвороби невідомої етіології. Нині цю нішу значною мірою заповнили віруси, які все частіше визнають основними етіологічними агентами. Встановлена важлива роль вірусних ентеропатогенів: рота-, корона-, кишкових-, адено-, ентеро-, Норволк та інших вірусів, у виникненні гострих діарей [ Демідова С.А., 1981, Дроздов С.Г., 1983, Букринська А.Г., 1986].
Останніми роками значних успіхів досягнуто у вивченні епідеміології, патогенезу, клініки та діагностики ротавірусних діарей у дітей та дорослих [Букринська А.Г., 1989, Васильєв Б.Я., 2000].
Втім відносно ентеральних коронавірусів, які вважаються іншою важливою групою ентеропатогенів, що спричиняє діареї, в доступній нам літературі є лише окремі відомості. Проте роль коронавірусів в клінічній патології у багатьох видів тварин була встановлена раніше, ніж у людини, і кишкові захворювання коронавірусної природи у них вивчені глибше і детальніше [Закстельська Л.Я. 1977, 1982, Гончарук О.І., Шевцова З.В., Крилова Р.І та ін., 1992].
Маловивченими залишаються питання патогенезу, клініки, діагностики та терапії коронавірусної інфекції. В доступній літературі ми не знайшли результатів досліджень, які б відбивали особливості клінічної картини коронавірусної інфекції та асоційованих з нею інфекцій у дорослих.
Незважаючи на те, що коронавіруси належать до групи вірусів, які важко культивувати [ Clarks S.K.R., Caul N.O., 1979, Соколова Н.Л., Сотторов І.Г., 1982, Букринська А.Г., 1989], на сьогодні існують високочутливі й специфічні методи диференціації вірусних інфекцій. Однак всі вони мають певні недоліки: тривалість проведення досліджень, необхідність наявності обладнання й реактивів, які дорого коштують, нестабільність компонентів, труднощі з проведенням аналізу і підготовкою проб. Тому перевагу належить віддавати швидким та ефективним методам діагностики коронавірусних діарей.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИЧНІ КРИТЕРІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕРАПІЇ У ХВОРИХ НА КОРОНАВІРУСНУ ІНФЕКЦІЮ (клініко-експериментальні дослідження)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок