Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМИ ВОДНЕВОГО ОКРИХЧЕННЯ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

МЕХАНІЗМИ ВОДНЕВОГО ОКРИХЧЕННЯ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

Назва:
МЕХАНІЗМИ ВОДНЕВОГО ОКРИХЧЕННЯ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,19 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ МЕТАЛОФІЗИКИ ім. Г.В.Курдюмова
На правах рукопису
УДК 539.2
ШИВАНЮК Владислав Миколайович
МЕХАНІЗМИ ВОДНЕВОГО ОКРИХЧЕННЯ СПЛАВІВ
НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ
Спеціальність 01.04.13 – фізика металів
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України та Лілльському науково-технічному університеті (Франція)
Науковий керівник: д.т.н., проф. Гаврилюк Валентин Геннадійович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ, завідувач відділом
Офіційні опоненти: Член-кор. НАН України Фірстов Сергій Олексійович, Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ, заступник директора
д.ф-м.н., Котречко Сергій Олексійович, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України, м. Київ, завідувач відділом
Провідна організація: Київський Національний Університет ім. Тараса Шевченка
Захист відбудеться 13 лютого 2002 р. о 14 годині на засіданні Спеціальної ради Д 26.168.01 Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, ІМФ ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Відгуки на автореферат, завірені печаткою закладу, у двох примірниках, просимо надсилати за адресою: 03680, ГСП, Київ-142, Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України. Вченому секретарю Спец. ради д.ф.-м.н. Піщаку В.К., тел.: (044) 444-95-27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
Автореферат розісланий 18 грудня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої ради
доктор фіз.-мат. наук Піщак В.К.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Відповідно до сучасних уявлень, існує три альтернативні гіпотези щодо механізму водневого окрихчення конструкційних матеріалів. Перша - окрихчення за рахунок декогезії, друга - воднево-стимульованого мартенситного перетворення і утворення гідридів та третя - окрихчення, яке обумовлене стимульованою воднем локальною плинністю. Всі три механізми водневого окрихчення однаково ймовірно можуть реалізуватися в аустенітних сталях, але однозначної відповіді який саме не існує. Аустенітні сталі відносяться до перспективних конструкційних матеріалів з хорошими механічними властивостями. Дедалі частіше ці сталі використовуються для роботи в агресивних середовищах, до яких відноситься і середовище водню. Отже, дослідження процесів, що проходять при насиченні воднем аустенітних сталей та при його дегазації, електронної структури наводнених сталей, термодинамічних характеристик атомів водню, механічних властивостей наводнених сталей та впливу на них легуючих елементів та насамперед визначення механізму, що призводить до крихкого руйнування сплавів з ГЦК граткою, були б цінною базою для створення нових сплавів, стійких до негативного впливу водню. Важливо також використати нові методи або методи, які раніше не використовувались для дослідження водневого окрихчення, аби стандартизувати процедуру визначення придатності матеріалу до роботи в агресивному водневому середовищі.
Мета роботи
Визначення механізму водневого окрихчення в сплавах на основі заліза з ГЦК граткою.
Для досягнення мети були сформульовані та вирішені такі завдання:
- визначення впливу водню на міжатомний зв’язок в сплавах;
- дослідження впливу водню на фазові перетворення та механічні властивості досліджуваних сталей;
- проведення досліджень, що визначають вплив водню на рухливість дислокацій;
- визначення термодинамічних характеристик розчинiв атомiв водню в аустенiтних сталях.
Наукова новизна роботи
В роботі проведена перевірка трьох основних гіпотез щодо механізму водневого окрихчення аустенітних нержавіючих сталей.
Вперше запропоновано механізм переходу від посиленої воднем локалізації пластичної деформації до макротріщини по площині (111), хоча в класичному випадку крихкого сколу тріщина розповсюджується по (100) площині.
Вперше методом електронного спінового резонансу визначено, що водень зумовлює підвищення концентрації вільних електронів в аустенітних сталях.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: МЕХАНІЗМИ ВОДНЕВОГО ОКРИХЧЕННЯ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ ЗАЛІЗА З ГЦК ГРАТКОЮ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок