Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України
РЕЗВАН Оксана Олексіївна
УДК 378.371
ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна,
Науково-дослідний інститут педагогіки та
психології імені В.О. Сухомлинського
Харківського національного педагогічного
університету імені Г.С. Сковороди,
директор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Лозовецька Валентина Терентіївна,
Інститут професійно-технічної освіти
АПН України, завідувач
лабораторії сфери послуг і туризму;
кандидат педагогічних наук
Тимченко Ірина Ігорівна,
доцент кафедри ділової іноземної мови
Національного технічного університету
„Харківський політехнічний інститут”.
Захист відбудеться „14„ березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.458.01 в Інституті професійно-технічної освіти АПН України (03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту професійно-технічної освіти АПН України, 03045, м. Київ, Чапаєвське шосе, 98.
Автореферат розісланий „12„ лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.І. Лук’яненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. У сучасному суспільстві вища освіта переживає суттєві зміни. Вищі навчальні заклади отримують такий рівень акредитації, який дозволяє формувати і впроваджувати надання додаткових освітніх послуг. Поступово дипломи вищих навчальних закладів України визнаються у багатьох країнах Середнього та Ближнього Сходу, Африки, Південної Америки. Тому одним з важливих завдань є підготовка іноземних громадян, надання їм високоякісної освіти.
Першим етапом навчання для іноземних студентів є підготовчі факультети, де вони здобувають знання для подальшого навчання в університетах України. Передусім, це вимагає від них готувати інтелектуально адаптовану до навчання в українському суспільстві особистість, яка може отримувати весь комплекс освітніх послуг вищих навчальних закладів України нарівні з українськими студентами. Для того, щоб вирішити цю проблему, викладачі підготовчих факультетів повинні створювати умови для розвитку пізнавальних потреб іноземних студентів у процесі навчання, оскільки саме вони є рушійним засобом діяльності й активності особистості.
Потреби є надзвичайно актуальною науковою проблемою, яку досліджували багато вчених. Велике значення у вивченні цього питання мають теоретичні праці, в яких потреби розглядаються з точки зору фізіології (У. Макдауголл, П. Симонов), психології (П. Гальперін, А. Запорожець,
О. Леонтьев, В. Магун, А. Маслоу, А. Реан, В. Семиченко, Ф. Семюелс), педагогіки (В. Аксенова, В. Бондаревський).
Пізнавальні потреби досить часто виявляються у формі пізнавального інтересу, який стає невід’ємним чинником потреби отримувати нові знання, самовдосконалюватися, набувати нових умінь.
Розвиток пізнавальних потреб у іноземців на підготовчому факультеті ускладнюється тим, що студенти мають опанувати мову країни навчання, адаптуватись до нерідного суспільства. Саме тому форми і методи розвитку пізнавальних потреб повинні бути адаптованими до культури іноземних студентів, такими, які б поступово вводили їх у культурне середовище країни навчання.
Пізнавальні потреби є регулятором ставлення іноземця до нового суспільства, нового оточення і бажанням зрозуміти все нове, знайти своє місце в суспільстві, в якому йому належить виявити свою особистість.
Незважаючи на незаперечну важливість усіх наукових досліджень у цій галузі, ступінь розробки проблеми розвитку пізнавальних потреб у іноземних студентів є недостатнім. Виникає необхідність у обґрунтуванні педагогічних умов, які могли б сприяти розвитку пізнавальних потреб у іноземців.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ РОЗВИТКУ ПІЗНАВАЛЬНИХ ПОТРЕБ ІНОЗЕМНИХ СТУДЕНТІВ У ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок