Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Технологія побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за стереопарами зображень

Технологія побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за стереопарами зображень

Назва:
Технологія побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за стереопарами зображень
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,01 KB
Завантажень:
310
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України Міністерство освіти та науки України
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем
Рябоконь Дмитро Ігорович
УДК 004.932
Технологія побудови тривимірних моделей
неперервних поверхонь за стереопарами зображень
Спеціальність 05.13.23
Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор Шлезінгер Михайло Іванович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, головний науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Вінцюк Тарас Климович, Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем НАН та МОН України, завідувач відділу.
кандидат технічних наук, доцент Березький Олег Миколайович, Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури Держкомзв'язку та інформатизації України та НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа: Харківський національний університет радіоелектроніки, кафедра інформатики.
Захист відбудеться 24 червня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.171.01 в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України за адресою 03680, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем: 03680, Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 40
Автореферат розіслано 23 травня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Ревенко В.Л.


Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження тематики машинного стереозору обумовлена швидким розвитком сучасної обчислювальної і мультимедійної техніки, їх широким застосуванням в системах штучного інтелекту та технологіях комп'ютерного розпізнавання зорових образів. Методи відновлення просторової конфігурації тривимірних об’єктів за їх стереозображеннями, що є предметом дисертаційного дослідження, використовуються в багатьох галузях науки і техніки.
На сьогодні існує ряд підходів для побудови тривимірних моделей об’єктів, в тому числі й таких, де застосовується складна й дорога техніка для зйомки зображень (пристрої для кодованого освітлення об’єктів, лазерні вимірювачі дальності тощо). Проте, найбільш природним та простим у технічній реалізації є підхід машинного стереозору, який використовує лише зображення об’єкта, що отримані за допомогою фотоапаратів чи відеокамер. Так, в геодезії та картографії виникають задачі автоматизованої побудови карти місцевості за результатами аерофотозйомки. В системах безпеки використовуються тривимірні моделі людських облич для підвищення надійності ідентифікації особи за її фотознімком. Технологія стереореконструкції має також і культурологічне значення: з її допомогою зберігають культурну спадщину людства – створюють віртуальні музеї видатних досягнень архітектури та мистецтва. Актуальність дослідження тематики машинного стереозору підтверджується стабільним розвитком науково-технічних програм, направлених на створення нових інформаційних технологій, що спиратимуться не лише на потужність обчислювальної техніки, а, насамперед, на інтелектуальні алгоритми та підходи обробки зображень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалась в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем у відділі розпізнавання зображень в рамках завдання НАН України “Дослідження структурних та статистичних моделей зображень і розроблення оптимізаційних методів їх обробки та розпізнавання” (номер державної реєстрації роботи – 0101U002683). Результати дисертаційної роботи використані автором під час виконання науково-дослідної та дослідно-конструкторської роботи “Апаратно-програмний комплекс для просторової реконструкції тривимірних сцен за стереопарою зображень (обличчя, промислові споруди, ландшафти)”, державний реєстраційний номер 0101U007949), а також при створенні апаратно-програмного комплексу “Стереовізор” при виконанні науково-дослідної роботи “Розробити моделі та алгоритми комп’ютерної технології стереозору для портативних мікроелектронних виробів” (0104U007432) в рамках Державної науково-технічної програми “Образний комп’ютер”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: Технологія побудови тривимірних моделей неперервних поверхонь за стереопарами зображень

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок