Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРОНІЧНИХ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

ПОРІВНЯЛЬНА КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРОНІЧНИХ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРОНІЧНИХ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,11 KB
Завантажень:
463
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
інститут педіатрії, акушерства та гінекології
академіЇ медичних наук україни
МУЗИКА НАТАЛІЯ МИКОЛАЇВНА
УДК 616.36-002-036.12-022.1/.3-08
ПОРІВНЯЛЬНА КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРОНІЧНИХ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.10 – педіатрія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Денисова Маргарита Федорівна, Інститут педіатрії, акушерства та гінекології АМН України, завідувачка відділенням гастроентерології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор
Бабій Ігор Леонідович,
Одеський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедрою пропедевтики дитячих хвороб
доктор медичних наук, професор
Крамарєв Сергій Олександрович,
Національний медичний університет ім.О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедрою дитячих інфекційних хвороб
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім.П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра педіатрії №2.
Захист дисертації відбудеться „ 16 ” травня 2006 року о 15.00 годині на засіданні вченої ради Д 26.553.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук за спеціальностями „Педіатрія”, „Акушерство та гінекологія” при Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м.Київ, вул..Мануїльського, 8).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України (04050, м. Київ, вул. Мануїльського, 8)
Автореферат розісланий „ 14 ” квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.В. Квашніна
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вступаючи в третє тисячоліття світова медична наука крім видатних досягнень в галузі охорони здоров'я людини, принесла з собою цілу низку невирішених проблем. Однією з таких проблем ВООЗ вважає проблему хронічних захворювань печінки, а саме – гепатитів, які маючи як інфекційне, так і неінфекційне походження, за останній час досягли глобального розповсюдження (Chendon G.Z., 1993).
За даними статистики, кожна десята людина Землі інфікована одним з гепатотропних вірусів. ВООЗ прогнозує, що до 2010 року показник захворюваності вірусними гепатитами може зрости в три рази. Відомо, що кожного року гине біля двох мільйонів людей з різними формами НВ-інфекції, з них біля 100 тисяч – від фульмінантних форм гепатиту В, ще 500 тисяч – від цирозу, 300 тисяч – від карциноми печінки (Pol S., Michel M., Brechot C., 1999). Латентний перебіг та малосимптомність ХВГ-С приводять до нерозпізнаності хвороби у багатьох дітей, які стають джерелом інфекції та підтримують захворюваність на високому рівні в подальші вікові періоди (В.Ф.Учайкин, Н.И.Нисевич, Т.В.Чередниченко, 2003). Враховуючи, що витоки тенденцій росту частоти хронічних гепатитів у дорослих знаходяться в дитячому віці, очевидна актуальність вирішення питань патогенезу, лікування та профілактики хронічних гепатитів у дітей.
За даними літератури (С.А.Крамарев, 1999; А.Б.Волосянко,2001; В.Ф.Учайкин, Н.И.Нисевич, 2003) ХВГ зустрічаються у дітей всіх вікових груп, характеризуються хронічним рецидивуючим перебігом, розвитком системних ускладнень. Можливість виходів хронічних вірусних гепатитів у цироз печінки при довготривалому перебігу хвороби, як показано клінічними спостереженнями відділення гастроентерології ІПАГ АМН України (О.М.Лук'янова, М.Ф.Денисова, 2003), відсутність стійкої ремісії, недостатня ефективність сучасних протоколів лікування визначають не тільки медичну, але й соціальну значимість проблеми ХВГ в дитячому віці.
В останні роки найбільш суттєві успіхи у гепатології пов'язані з розкриттям етіології гепатитів завдяки широкому впровадженню в практичну діяльність лікарів імуноферментного аналізу та полімеразної ланцюгової реакції.
Але на сьогодні ще не сформовані чіткі уявлення не тільки щодо загальних закономірностей формування ХВГ, а й до окремих питань клініки, диференційної діагностики та лікування даної патології у дітей; відсутні фундаментальні дослідження по розкриттю тих патофізіологічних феноменів, які визначають основні клініко-параклінічні синдроми захворювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА КЛІНІКО-ПАРАКЛІНІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ХРОНІЧНИХ ВІРУСНИХ ГЕПАТИТІВ У ДІТЕЙ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ЇХ ПАТОГЕНЕТИЧНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок