Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПОВНОПРОФІЛЬНОГО АНАЛІЗУ СПЕКТРІВ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ

РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПОВНОПРОФІЛЬНОГО АНАЛІЗУ СПЕКТРІВ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ

Назва:
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПОВНОПРОФІЛЬНОГО АНАЛІЗУ СПЕКТРІВ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,76 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Решетняк Максим Вячеславович
УДК 539.315
РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПОВНОПРОФІЛЬНОГО АНАЛІЗУ СПЕКТРІВ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ
01.04.01-фізика приладів, елементів і систем
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
 
Суми - 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник- доктор фізико-математичних наук, старший
науковий співробітник Михайлов Ігор
Федорович, Національний технічний університет “ХПІ”,
головний науковий співробітник кафедри
фізики металів та напівпровідників
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
професор Цвик Олексій Іванович,
Інститут радiофізики та електронiки НАН України,
старший науковий співробітник відділу №2
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Прокопенко Ігор Васильович, Інститут фізики напівпровідників НАН України, завідувач відділу №2
Провідна установа - Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, кафедра фізики твердого тіла,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків
Захист відбудеться "26" червня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.051.02 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м.Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд.216, електротехнічний корпус.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету
Автореферат розісланий “26” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради _______________ Опанасюк А.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми зумовлена тим, що сучасний світовий рівень розвитку виробництва вимагає розробки способів аналізу хімічного складу матеріалів, які забезпечують мінімальні відхилення результатів від дійсного вмісту елементів у зразку. До найбільш перспективних способів належить рентгеноспектральний аналіз, який має високу експресність, достовірність і точність. Одним із резервів підвищення продуктивності і точності аналітичних робіт є застосування рентгеноспектрального аналізу в сполученні з електронно-обчислювальними машинами (ЕОМ). Проте, до останнього часу комп'ютерні алгоритми розшифрування спектрів рентгенівської флуоресценції імітували послідовність дій людини-експерта і не дозволяли достовірно розпізнати складні спектри з накладеними одна на одну лініями. Наприкінці 90-х років з'явились спроби використання методів нечіткої логіки у задачах якісного аналізу. При цьому були введені числові критерії ймовірності виявлення спектральних ліній. Однак, спрощений аналітичний опис елементів спектра не дозволяє повністю використовувати наявну інформацію стосовно "слабких" і накладених ліній.
Одним із результатів даної роботи є обґрунтування того, що тільки поєднання якісного і кількісного етапів у межах єдиної задачі повнопрофільного аналізу дозволяє достовірно розшифрувати спектри без застосування додаткової апріорної інформації. Крім того, розробка сучасних методів повнопрофільного аналізу спектрів рентгенівської флуоресценції сприяє повній автоматизації аналітичних робіт шляхом використання ЕОМ не тільки для обробки результатів вимірювань, але й для керування усім процесом аналізу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана на кафедрі фізики металів і напівпровідників Національного технічного університету "ХПІ" у рамках науково-дослідницької роботи кафедри за темами “Розробка фундаментальних проблем фізики тонких плівок і створення стабільних в екстремальних умовах нових матеріалів” (затверджена наказом Міносвіти та науки України № 37 від 13.02.1997, № держреєстрації 0196V014669); “Структура і властивості тонкоплівкових конденсованих систем з екстремальними параметрами” (затверджена наказом Міносвіти та науки України № 6-II від 4.01.2000, № держреєстрації 0100V001688).
Мета і основні задачі дослідження. Метою дисертаційної роботи є розробка методики повнопрофільного рентгенофлуоресцентного аналізу для пошуку спектральних ліній і визначення їх параметрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПОВНОПРОФІЛЬНОГО АНАЛІЗУ СПЕКТРІВ РЕНТГЕНІВСЬКОЇ ФЛУОРЕСЦЕНЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок