Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФАЗОВІ РІВНОВАГИ І КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУКУ СИСТЕМАХ Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi}

ФАЗОВІ РІВНОВАГИ І КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУКУ СИСТЕМАХ Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi}

Назва:
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ І КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУКУ СИСТЕМАХ Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi}
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,74 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
ЗАПЛАТИНСЬКИЙ ОЛЕГ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 546.657.31.669.018
ФАЗОВІ РІВНОВАГИ І КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУК
У СИСТЕМАХ Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi}
02.00.01 - неорганічна хімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Львів - 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка, Міністерства освіти і науки України, м.Львів
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Бодак Оксана Іванівна
Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Томашик Василь Миколайович
Інститут фізики напівпровідників НАН України, провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук,
Березюк Дарія Олександрівна
Національний університет “Львівська політехніка”, доцент кафедри загальної хімії
Провідна установа Київський національний університет імені Тараса Шевченка, хімічний факультет, Міністерство освіти і науки України, м. Київ
Захист відбудеться “19“ квітня 2001 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.10 з хімічних наук у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Кирила і Мефодія, 6, хімічний факультет, аудиторія №2.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “16“ березня 2001 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Яремко З.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток науково-технічного прогресу, вдосконалення старих та створення нових технологій, підвищення ефективності використання природних ресурсів, враховуючи економічний та екологічний аспекти, потребує створення нових матеріалів, які б забезпечували потреби людини у різноманітних сферах діяльності. Метали та їхні сплави на сучасному етапі є перспективними для створення таких матеріалів. Оскільки сьогодні теоретичної бази для цілеспрямованого пошуку матеріалів з наперед заданими властивостями немає, то головний метод – експериментальний (побудова діаграм стану, визначення кристалічної структури та властивостей сполук).
Вивчення рідкісноземельних металів(РЗМ), їхніх сплавів і сполук становить теоретичний і практичний інтерес; ці метали завдяки цінним властивостям широко застосовуються у техніці: радіоелектроніці, металургії, приладобудуванні. Особливу цінність мають магнітні властивості РЗМ та їхніх сплавів. Деякі з них є основою магнітних матеріалів (Nd2Fe14B та матеріали на їхніх основі). Сплави із вмістом срібла та золота широко застосовують в електроніці, а сплави на основі германію та силіцію – стійкі в агресивному середовищі у поєднанні з напівпровідниковими властивостями.
На підставі аналізу літературних даних про властивості силіцидів і германідів рідкісноземельних металів можна передбачити, що на їхній основі будуть розроблені матеріали, які матимуть комплекс важливих фізико-хімічних властивостей.
Трикомпонентні системи за участю рідкісноземельних R, перехідних М металів та p-елементів IV-ї і V-ї груп Х вивчали дослідницькі групи кафедри неогранічної хімії під керівництвом професорів Є.І. Гладишевського, О.І. Бодак, Р.В. Сколоздри та Ю.Б. Кузьми. Однак системи Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi} малодосліджені або не досліджені взагалі. Тому об'єктом цієї дисертаційної роботи стало вивчення фазових рівноваг та кристалічних структур сполук у цих системах.
Зв'язок роботи з науковими проектами, планами, темами. Робота виконана на кафедрі неорганічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка у відповідності з науково-тематичними планами кафедри та програмою фундаментальних досліджень Міністерства освіти України: тема “Синтез нових інтерметалічних сполук, дослідження їх структури і властивостей з метою пошуку нових неорганічних матеріалів”, № державної реєстрації 0197U018093.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ФАЗОВІ РІВНОВАГИ І КРИСТАЛІЧНА СТРУКТУРА СПОЛУКУ СИСТЕМАХ Nd-{Cu,Ag,Au}-{Si,Ge,Sn,Pb,Sb,Bi}

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок