Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИМІКОБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ У РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ХВОРИХ З  РЕЦИДИВАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ

ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИМІКОБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ У РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ХВОРИХ З  РЕЦИДИВАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИМІКОБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ У РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ХВОРИХ З  РЕЦИДИВАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,12 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ ФТИЗІАТРІЇ І ПУЛЬМОНОЛОГІЇ ім. Ф.Г.ЯНОВСЬКОГО
АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ПОГРЕБНА МАРИНА ВІТАЛІЇВНА
УДК: 616.24-002.5-085.2/3.-036.87--36.8.001.6
ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИМІКОБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ
У РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ХВОРИХ З  РЕЦИДИВАМИ
ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ
14.01.26 - фтизіатрія
А ВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
К и ї в - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (директор академік АМН України, доктор медичних наук, професор Ю.І.Фещенко).
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Петренко Віктор Михайлович, завідувач відділом фтизіатрії Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, доцент Процюк Раду Георгійович, доцент кафедри фтизіатрії з курсом пульмонології Національного медичного університету ім. О.О.Богомольця;
доктор медичних наук, професор Панасюк Олексій Варфоломійович, професор кафедри фтизіатрії, інфекційних захворювань і епідеміології Київського медичного інституту Української асоціації народної медицини.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра фтизіатрії.
Захист відбудеться 23 квітня 2001 р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .552.01 при Інституті фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України (03680, м. Київ, узвіз Протасів Яр, ).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України, м. Київ, узвіз Протасів Яр, .
Автореферат розісланий ''22''березня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради  Ж.Б.Бегоулева
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. За останні роки у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні, туберкульоз стає однією з найважливіших проблем сьогодення, що обумовлено неухильним погіршенням епідеміологічної ситуації з цього захворювання (Ю.І.Фещенко, В.М.Мельник, 1998, 2000; A.Sbarboro, 1997). Істотно на епідеміологічну ситуацію впливають рецидиви туберкульозу легень у зв'язку із значною їх питомою вагою (12,4-13,4по відношенню до вперше виявлених випадків захворювання. Лікування цього контингенту хворих завжди потребувало більших зусиль, ніж вперше діагностованого туберкульозу легень, а на тлі невпинного зростання захворюваності та зменшення ефективності лікування хворих на туберкульоз проблема рецидивів набуває особливої ваги та актуальності у фтизіатрії на теперішній час (В.С.Гавриленко, Т.С.Хрулева, 1997; Н.М.Рудой и др., 1997; W.Fox, 1997).
Поширеність, структура, сучасні особливості та причини низької ефективності лікування рецидивів туберкульозу легень вивчені недостатньо, оскільки до 2000 року у статистичних звітних формах не був передбачений пункт обліку результатів їх лікування. Поодинокі повідомлення з цього питання (Л.В.Бурухина и др., 1995; Р.А.Чеченова и др., 1998; Г.Л.Степаненко та інш., 1998) ґрунтуються на спостереженні ефективності терапії невеликих груп пацієнтів, які випадково склалися під час їх лікування у стаціонарі, що не відображає реального становища.
Для призначення адекватної і раціональної хіміотерапії рецидивів туберкульозу легень необхідною передумовою є встановлення причин, які впливають на ефективність їх лікування. Серед численних факторів неефективної терапії, які відомі з літературних джерел (И.Г.Урсов, 1992; К.Р.Мамотов, 1997; Н.А.Рогожина и др., 1993; P.I.Fujiwara, 1997; J.L.Johnson, 1997), важко виділити головні чи вирішальні, тому проведення відповідних досліджень є надзвичайно важливим.
Підвищення ефективності лікування рецидивів туберкульозу легень у сучасних умовах відзначається пошуком нових протитуберкульозних засобів та їх випробуванням, продовженням розробок методик комбінованої хіміотерапії та визначенні найбільш ефективних комбінацій існуючих хіміопрепаратів (Ю.І.Фещенко, 1998; В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ АНТИМІКОБАКТЕРІАЛЬНОЇ ТЕРАПІЇ У РІЗНИХ КАТЕГОРІЙ ХВОРИХ З  РЕЦИДИВАМИ ТУБЕРКУЛЬОЗУ ЛЕГЕНЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок