Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

ПРАВОВА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

Назва:
ПРАВОВА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,46 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ДЕРЖАВИ І ПРАВА ІМ. В.М. КОРЕЦЬКОГО
ШВАЧКА Вікторія Юріївна
УДК 340:361.61
ПРАВОВА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИ
В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Спеціальність 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних і правових учень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі теорії держави і права Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України
Науковий керівник доктор юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Зайчук Олег Володимирович,
Інститут законодавства Верховної Ради України,
заступник директора
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, доцент
Гусарєв Станіслав Дмитрович,
Київський національний університет внутрішніх справ
начальник кафедри теорії держави та права
кандидат юридичних наук
Ковалевська Ірина Віталіївна,
Міністерство внутрішніх справ України
заступник начальника управління підготовки проектів законодавчих
та відомчих нормативних актів МВС України правового
департаменту МВС України
Захист відбудеться 21 березня 2008 року о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.236.03 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук в Інституті держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту держави і права ім. В.М. Корецького НАН України за адресою: 01601, м. Київ, вул. Трьохсвятительська, 4.
Автореферат розісланий 19 лютого 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тарахонич Т.І.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Становлення України як незалежної, демократичної, соціальної та правової держави потребує формування соціально-активної особи з високим рівнем правової свідомості та правової культури, що є позитивним результатом її правової соціалізації. Стан розвитку суспільства значною мірою залежить від рівня правосвідомості та правової культури його членів. Радикальні зміни в економічній, соціальній і політичній сферах обумовлюють зміни правового мислення і правової поведінки членів суспільства.
В умовах політичної, економічної, соціальної і правової кризи особі тяжко адаптуватись до нових реалій, визначитись у боротьбі інтересів, що призводить до зміни її системи цінностей і норм поведінки. Зниження рівня життя, контрастний розподіл матеріальних благ, криза влади, порушення соціального та правового порядку, нормального функціонування суспільства призводить до зниження рівня правової свідомості і правової культури особи та потребує пошуку нових підходів, агентів та інститутів її правової соціалізації. Вивчення основних механізмів правової соціалізації особи, факторів, що сприятимуть визнанню особою права як основного регулятора суспільних відносин, дозволить визначити шляхи та напрями вдосконалення правової системи, а, отже, забезпечити становлення оновленого демократичного українського суспільства.
Це, в свою чергу, обумовлює необхідність комплексного дослідження правової соціалізації як універсального процесу, що супроводжує всю історію розвитку суспільства, всі її етапи і стадії та визначає актуальність обраної теми дисертаційного дослідження.
Сучасний стан наукових досліджень різноманітних сфер суспільних відносин, свідчить про необхідність детального науково-теоретичного вивчення цілісної системи інститутів, форм, механізмів правової соціалізації, як і соціалізації в цілому.
Як наслідок, існування об’єктивної потреби пошуку оптимальних шляхів вдосконалення правової соціалізації особи в сучасних умовах розвитку суспільства, потребує глибокого та всебічного дослідження проблем, що пов’язані з визначенням її мети, функцій, механізму реалізації та наслідками, як позитивного, так і негативного характеру.
Дослідження правової соціалізації особи як складової частини загальної соціалізації є новим напрямком досліджень у вітчизняній юридичній науці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВА СОЦІАЛІЗАЦІЯ ОСОБИ В СУЧАСНИХ УМОВАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок