Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ

РОЗВИТОК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ

Назва:
РОЗВИТОК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПЕРШУКОВА Оксана Олексіївна
УДК 37.009 (100)
РОЗВИТОК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ
13.00.01- загальна педагогіка та історія педагогіки
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ –2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Локшина Олена Ігорівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії порівняльної педагогіки
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Пуховська Людмила Прокопівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України,
завідувач відділом порівняльної професійної
педагогіки і психології;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Редько Валерій Григорович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії навчання іноземних мов
Провідна установа Харківський державний педагогічний університет
ім. Г.С. Сковороди,
кафедра теорії педагогіки і порівняльної педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м.Харків
Захист відбудеться 22.09.2002р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України.
Автореферат розісланий 03.08.2002р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Березівська Л.Д.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь дослідженості теми. Сьогодні перед педагогічною наукою і школою України гостро стоїть питання реформування освіти в напрямі гуманізації навчання, формування дитячої особистості, розвитку й раціонального використання потенційних можливостей освітньої системи.
У Державній національній програмі “Освіта”(“Україна ХХІ століття”) зазначається: “Існуюча в Україні система освіти перебуває у стані, що не задовольняє вимог, поставлених перед нею в умовах розбудови української державності, культурного та духовного відродження українського народу. Це виявляється передусім у невідповідності освіти запитам особистості, суспільним потребам та світовим досягненням людства…”* Програмою і законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту” та Національною доктриною розвитку освіти України у ХХІ столітті визначено шляхи реформування вітчизняної освітньої галузі, з метою досягнення якісно нових стандартів викладання основних предметів, зокрема іноземної мови.
Навчання іноземних мов на сучасному етапі розглядається як створення умов для усвідомлення відмінностей у рідній та іншомовній культурі, виховання толерантного ставлення до представників інших народів, зниження рівня етноцентризму, формування навичок іншомовної міжкультурної комунікації та готовності до діалогу культур. На особливу увагу в цьому контексті заслуговують роботи зарубіжних авторів, зокрема М.Бірама, Ж.Зарат, Г.Нойнера, М.Флемінга, Дж.Вальдеса, Дж.Тріма, С.Мартинеллі, А.Дюссапа, Ф.Каррена, М.Тейлора, Дж.О'Ригана та Дж.Ватермана.
Європейські тенденції в освітній галузі проаналізовано в роботах Д.Бартелемі, Р.Риба, Ц.Бирзеа, Ж.-М.Леклерка, П.Луізоні, Дж.Річі та Ф.Санз, Д.Каллена.
Проблеми зарубіжної школи й педагогіки розробляло багато вітчизняних фахівців цієї галузі. Біля джерел компаративістики як науки стояли такі відомі вчені, як Б.Л.Вульфсон, О.Н.Джуринський, М.В.Кларин, О.М.Кузьміна, В.П.Лапчинська, З.О.Малькова, М.О.Соколова, М.Л. Родіонов.
Сучасні тенденції розвитку зарубіжної педагогіки і школи розглядають українські компаративісти Н.В.Абашкіна, Л.П.Пуховська, Г.С.Єгоров, Н.М.Лавриченко, О.І.Локшина, Б.Ф.Мельниченко, О.В.Овчарук, І.Г.Тараненко, А.А.Сбруєва.
Психологічні основи опанування іншомовного мовлення були об'єктом дослідження як вітчизняних, так і зарубіжних учених-психологів: В.А.Артемова, О.О.Леонтьєва, Н.І.Жинкіна, І.О.Зимньої, Н.І.Гез, Г.С.Костюка, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК СОЦІОКУЛЬТУРНОГО КОМПОНЕНТА ЗМІСТУ НАВЧАННЯ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ В ЄВРОПЕЙСЬКІЙ ШКІЛЬНІЙ ОСВІТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок