Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВЕЛИКОГО МІСТА

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВЕЛИКОГО МІСТА

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВЕЛИКОГО МІСТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
Лисичарова Галина Олександрівна
УДК 908 (477.63)+371.134
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ
ДО КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВЕЛИКОГО МІСТА
13.00.02 – теорія та методика навчання (географія)
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
КИЇВ – 2008


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Дніпропетровському національному університеті Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Волкова Наталія Павлівна,
Дніпропетровський національний університет,
професор кафедри педагогіки і психології;
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Обозний Василь Васильович,
Національний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, професор кафедри географії України та туризму;
кандидат педагогічних наук, професор
Чернов Борис Олексійович,
Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет імені Г. Сковороди, завідувач кафедри географії, екології та методики навчання природничих дисциплін
Захист відбудеться “ 11 ” квітня 20086р. о 1430 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.11 в Національному педагогічному університеті імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “ 7 ” березня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. А. Цуруль


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність теми дослідження. Указом Президента України "Про заходи щодо підтримки краєзнавчого руху в Україні" (2001 р.) визначені основні завдання по відродженню системи краєзнавчої діяльності в державі. Важливість означеної проблеми зумовлює необхідність підготовки вищими навчальними закладами фахівців з краєзнавчої роботи, що у свою чергу, потребує реформацій як у теоретичній, так і методичній царині відповідно до Національної доктрини розвитку освіти в ХХІ столітті та закону України "Про вищу освіту".
Краєзнавчий підхід дедалі частіше реалізується на рівні вивчення не лише певної території, але й конкретних об’єктів, зокрема місцевих підприємств, краєзнавчих музеїв, до яких здійснюються екскурсії, географічних майданчиків та подвір’їв шкіл, на яких учні виконують практичні дослідження. Ці та багато інших заходів повинні здійснюватися з урахуванням реалій сучасного життя. Модернізація краєзнавчої педагогічної освіти на теоретичному і практичному рівнях здійснюється дослідниками В. В. Бенедюк, В. П. Корнєєвим, М. Ю. Кострицею, М. П. Крачило, Л. Ф. Мелько, В. В. Обозним, В. О. Редіною, О. В. Тімець та іншими.
Результати перепису населення 2001 р. підтвердили, що з початку ХХІ століття Україна належить до держав зі значним рівнем урбанізації: міське населення становило 32,6 млн осіб,2Стосовно територіальних особливостей розселення міського і сільського населення, то найбільша частка міських жителів припадає на індустріальні східні і південно-східні області – Донецьку (90Луганську (86Дніпропетровську (83Харківську (79Запорізьку (76В післяпереписний період кількість міст в Україні продовжує зростати, відтак з’являється значний резерв для вдосконалення рівня підготовки майбутніх учителів географії до краєзнавчої діяльності в умовах індустріальних центрів.
Підготовка висококваліфікованих спеціалістів-географів залишається одним із головних завдань педагогічної і географічної галузей знань у вищій школі. Водночас цілком очевидним є протиріччя між ускладненим соціальним замовленням, пов'язаним з проголошеним особистісно- орієнтованим підходом до підготовки педагогічних кадрів, і усталеною практикою, що віддзеркалює орієнтацію вчителя на репродуктивний характер виконання професійних функцій; значний розрив між вимогами до педагогічного фахівця відповідного рівня підготовки та обсягом необхідних знань (краєзнавчих, музеєзнавчих, туристських тощо), які є недостатніми з огляду можливостей їх практичної реалізації в умовах великого міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГЕОГРАФІЇ ДО КРАЄЗНАВЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УМОВАХ ВЕЛИКОГО МІСТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок