Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ”

НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ”

Назва:
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,11 KB
Завантажень:
110
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
БЛАХ Валерія Сергіївна
УДК 378.147:664
НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ”
13.00.02 – Теорія та методика трудового навчання
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Херсонському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - |
кандидат педагогічних наук
Гедвілло Олександр Іванович
Херсонський державний педагогічний
університет, професор кафедри загальної інженерної підготовки.
Офіційні опоненти: | доктор педагогічних наук, професор Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний
університет імені Павла Тичини,
декан технолого-педагогічного факультету;
кандидат педагогічних наук
Павх Степанія Петрівна,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
доцент кафедри трудового навчання.
Провідна установа: |
Бердянський державний педагогічний університет імені П.Д.Осипенко, кафедра професійної педагогіки і методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України,
м. Бердянськ.
Захист відбудеться _12_ листопада 2002 р. о 1630_ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 в Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано 10__ жовтня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Гнеденко О.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Стрімкий рівень розвитку суспільства вимагає систематичного перегляду освітньої тактики і стратегії, навчальних планів і програм окремих дисциплін. Незважаючи на зростання обсягів навчального матеріалу, терміни навчання залишаються незмінними. Саме тому усе більшого значення набувають сучасні підходи до організації навчальних занять.
Удосконалення підготовки вчителя розглядається сьогодні як невід'ємна складова реформи системи освіти в цілому. Але тільки визначивши зміст професійно-педагогічної підготовки вчителя, виходячи з вимог навчальних програм, і порівнявши його з реальним станом цієї проблеми, можна намітити і реалізувати конкретні заходи для забезпечення належного рівня підготовки фахівця. Очевидно, що в нових соціально-економічних умовах необхідно удосконалювати як психолого-педагогічну, так і методичну підготовку вчителя із збереженням її фундаментальності.
Вивчення наукової літератури та досвід практичної роботи показує, що в даний час співвідношення теоретичної і практичної підготовки у формуванні вчителя трудового навчання усе ще не досягло оптимального варіанту.
Обґрунтуванню змісту та методики навчання дисциплінам трудової підготовки у вищій школі присвячені праці багатьох науковців. Це, зокрема, дослідження В.І.Андріяшина, І.С.Волощука, О.І.Гедвілло, Р.С.Гуревича, В.І.Гусєва, П.В.Дмитренка, О.М.Коберника, В.В.Кузьменка, В.П.Курок, Д.О.Лазаренка, Г.Є.Левченка, В.М.Мадзігона, Л.В.Оршанського, А.М.Плутка, Б.А.Прокоповича, Д.Ф.Рудика, В.К.Сидоренка, Б.В.Сименача, В.В.Стешенка, Г.В.Терещука, Д.О.Тхоржевського, В.І.Чепка, М.С.Янцура та інших.
Підготовка вчителя трудового навчання за спеціалізацією “Обслуговуюча праця” передбачає вивчення технології обробки харчових продуктів, що у свою чергу викликає потребу у набутті теоретичних знань та практичних вмінь з обладнання для обробки харчових продуктів.
Об’єктивною реальністю сьогодення є той факт, що шкільні лабораторії та навчальні майстерні оснащені різноманітним устаткуванням, яке використовується у процесі приготування їжі, і саме вчителю доводиться забезпечувати і підтримувати відповідність матеріальної бази кабінету сучасним вимогам шкільної програми. Тому вчителю в його професійній діяльності необхідно знати кулінарне обладнання, вміти правильно його експлуатувати, проводити нескладні ремонти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: НАУКОВЕ ОБҐРУНТУВАННЯ ЗМІСТУ ТА МЕТОДИКИ ВИКЛАДАННЯ КУРСУ “ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ ОБРОБКИ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок