Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Міфологічний дискурс прози Мігеля Анхеля Астуріаса

Міфологічний дискурс прози Мігеля Анхеля Астуріаса

Назва:
Міфологічний дискурс прози Мігеля Анхеля Астуріаса
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,97 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА
ДЯКУН ОКСАНА МИХАЙЛІВНА
УДК 82-343=134.2(8)Астуріас
Міфологічний дискурс прози
Мігеля Анхеля Астуріаса
Спеціальність 10.01.04 – література зарубіжних країн
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі зарубіжної літератури Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Міністерство освіти України.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
АЛЕКСЄЄНКО Олена Борисівна
кафедра зарубіжної літератури Інституту філології
Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
ФЕСЕНКО Валентина Іванівна
зав. кафедри теорії та історії світової літератури
Київського національного лінгвістичного університету;
кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник
РЯЗАНЦЕВА Тетяна Миколаївна
Інститут літератури ім. Т. Шевченка НАН України,
відділ компаративістики, вчений секретар
Провідна установа: Національний університет “Києво-Могилянська академія”, кафедра філології
Захист відбудеться “_14__” __червня___ 2004 р. о _10_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.39 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) філологічних наук при Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка (01033, м. Київ, бульвар Т. Шевченка, 14; тел. 239-3234).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського національного університету ім. Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_5_” ____05_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.М. Гаєвська
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Міф, одна з визначальних художніх моделей інтелектуальної літератури ХХ ст., мав вирішальне значення для становлення нового латиноамериканського роману та його естетично-філософської платформи – магічного реалізму. Латинська Америка була і все ще залишається континентом анахронізмів, тереном, на якому сучасне співіснує з минулим, цивілізація – з майже первісними формами соціального устрою і способу життя. Міфологія продовжує впливати тут на формування картини світу і світогляду людини, особливо це стосується країн з високим рівнем доколумбової культурної та релігійної спадщини (ареал майя, ацтеків та інків). Водночас саме цим країнам (сучасні Мексика, Гватемала, Перу) судилося стати сценою для найбільш кривавих і насильницьких подій конкісти у XVI ст. Тут, на відміну від Австралії, Північної Америки чи Африки, європейці стикнулися з високорозвиненими цивілізаціями, чиє циклічне і фаталістичне бачення історії зумовило їх прискорене завоювання іспанцями.
Історичні обставини завоювання та колонізації Латинської Америки зумовили унікальне нашарування культур і релігійних культів на терені континенту. У цілому, іспаноамериканська культура характеризується швидше феноменом накладання один на одного різних субстратів, ніж їх креативним синтезом. Тезу С. Сардуя щодо кубинської культури як нашарування геологічних і археологічних субстратів, більше “накладених один на одний” ніж “інтегрованих”, можна поширити на культуру всього латиноамериканського континенту. Проблема, однак, полягає в тому, що європейський та індіанський суб’єкти, як у суспільній, так і особистій свідомості латиноамериканців, не вважаються рівними. На величезній території від Мексики до Анд визначальною рисою транскультурної метизації виявився ієрархічний код, у якому європейський суб’єкт поставав привілейованим, а індіанський – маргінальним і приниженим. Тому, незважаючи на те, що усвідомлення “багатошаровості” латиноамериканської культури було проартикульовано ще в ХІХ ст. С. Боліваром, проблема інтеграції мультикультуральної ідентичності продовжує залишатися актуальною і в ХХІ ст. На думку провідних сучасних літературознавців (зокрема, А.Рами, Ф. Аінси), важливим етноформуючим чинником у країнах Латинської Америки стала література.
Одним з перших авторів, який запропонував рішення проблеми подвійної національної ідентичності у літературі, став гватемальський письменник Мігель Анхель Астуріас (1899-1974).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: Міфологічний дискурс прози Мігеля Анхеля Астуріаса

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок