Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРАХУНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАКСИМАЛЬНОГО СТОКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ У БАСЕЙНІ р.СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

РОЗРАХУНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАКСИМАЛЬНОГО СТОКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ У БАСЕЙНІ р.СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

Назва:
РОЗРАХУНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАКСИМАЛЬНОГО СТОКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ У БАСЕЙНІ р.СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,16 KB
Завантажень:
148
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ОДЕСЬКИЙ ГІДРОМЕТЕОРОЛОГІЧНИЙ ІНСТИТУТ
ОВЧАРУК ВАЛЕРІЯ АНАТОЛІЇВНА
УДК 556.166
РОЗРАХУНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАКСИМАЛЬНОГО
СТОКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ У БАСЕЙНІ
р.СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ
11.00.07- гідрологія суші, водні ресурси, гідрохімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
ОДЕСА- 1998


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Одеському гідрометеорологічному інституті Міністерства освіти України
Науковий керівник: | доктор географічних наук, професор
Гопченко Євген Дмитрович,
Одеський гідрометеорологічний інститут,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: |
доктор географічних наук, професор,
Тімченко Володимир Михайлович,
інститут гідробіології НАН України,
зав. відділом гідрології;
кандидат географічних наук, доцент
Ігошин Микола Іванович
Одеський державний університет
ім. І.І.Мечнікова,
доцент кафедри фізичної географії та
природокористування;
Провідна установа: | Чернівецький університет ім.О.Ю.Федьковича, кафедра фізичної географії та раціонального природокористування,
Міністерство освіти України, м. Чернівці
Захист відбудеться " 17 " грудня 1998 року о 13 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 41.090.01 при Одеському гідрометеорологічному інституті за адресою: 270016, м. Одеса - 16, вул. Львівська, 15, ОГМІ.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Одеського гідрометеорологічного інституту, 270016, м.Одеса-16, вул.Львівська 15, ОГМІ.
Автореферат розісланий " 13 " листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лобода Н.С.


Загальна характеристика роботи
Актуальність та ступінь дослідженості тематики. Район, що описується є одним із крупних індустріальних центрів держави з високорозвинутою гірничодобувною, металургійною та хімічною промисловістю, який постійно відчуває гостру нестачу у воді, придатної до пиття та промислового використання. Для нормального водопостачання населення та промислових підприємств, а також для задоволення водою численних ГРЕС, які є у регіоні, на річках басейну Сіверського Дінця споруджено близько 20 великих та середніх водосховищ, канал Сіверський Донець - Донбас. Від правильної оцінки максимальних витрат води при проектуванні та будівництві водоскидних отворів гідротехнічних споруд у більшості залежить безперебійність їх роботи за період служби, а також безпека прилеглих до річок інших об'єктів, у тому числі населених пунктів, промислових підприємств, доріг, сільськогосподарських маєтків .
Дослідження виконано згідно з основними напрямками наукової діяльності кафедри гідрології суші Одеського гідрометеорологічного інституту (тема : "Небезпечні гідрологічні явища та розрахунок їх характеристик для забезпечення водогосподарського будівництва на річках України, 1992-1997рр." № ГР 0193 UO 27779), а також у відповідності до реалізації Постанови Кабінету Міністрів України №37 від 26.01.94 "Про комплексну програму проведення протипаводкових заходів на 1994-2000рр."
На сьогоднішній день існує велика кількість формул та методів для розрахунку характеристик максимального стоку. В Україні широке розповсюдження знайшли розробки А.В.Огієвського (1938, 1945), В.І.Мокляка (1949, 1957), П.Ф.Вишневського (1964), Й.А.Железняка (1965,1985) та інш. Для практичного застосування при розрахунку максимальних витрат весняної повені використовується методика нормативного документу СНиП 2.01.14-83, а також формула Огієвського-Мокляка, у різних її модифікаціях. Уточнення параметрів розрахункових формул СНиП 2.01.14-83 у межах України наводяться у працях Я.А.Фоменка (1986).
У дисертаційній роботі надається критичний аналіз сучасного стану в галузі розрахунку максимального стоку, у тому числі й нормативної бази. Показано, що методика на який базується СНиП 2.01.14.-83 та інші подібні до неї розробки не можуть вважатися оптимальними, і перш за все з точки зору враховування усього комплексу природних й обумовлених господарською діяльністю факторів максимального стоку весняної повені.
Мета та основні завдання наукового дослідження. Головною метою дисертаційної роботи є дослідження особливостей формування
стоку весняної повені в умовах лісостепової зони України та побудування методики розрахунку максимального стоку весняної повені виняткової імовірності перевищення у басейні Сіверського Дінця.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРАХУНКОВІ ХАРАКТЕРИСТИКИ МАКСИМАЛЬНОГО СТОКУ ВЕСНЯНОЇ ПОВЕНІ У БАСЕЙНІ р.СІВЕРСЬКИЙ ДОНЕЦЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок