Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОРБЦІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН АНІОННОГО ТИПУ НА ПРИРОДНИХ І МОДИФІКОВАНИХ СОРБЕНТАХ

СОРБЦІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН АНІОННОГО ТИПУ НА ПРИРОДНИХ І МОДИФІКОВАНИХ СОРБЕНТАХ

Назва:
СОРБЦІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН АНІОННОГО ТИПУ НА ПРИРОДНИХ І МОДИФІКОВАНИХ СОРБЕНТАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,69 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ КОЛОЇДНОЇ ХІМІЇ ТА ХІМІЇ ВОДИ ІМ. А.В. ДУМАНСЬКОГО
ЛУК’ЯНОВА ВІТАЛІНА ВІТАЛІЇВНА
УДК 544.723+547.992+661.183.1+661.185.2
СОРБЦІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН АНІОННОГО ТИПУ НА ПРИРОДНИХ І МОДИФІКОВАНИХ СОРБЕНТАХ
Спеціальність 02.00.11 – колоїдна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі адсорбції на мінеральних сорбентах Інституту колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського Національної академії наук України
Науковий керівник: член-кореспондент НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Тарасевич Юрій Іванович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України,
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Третиник Вікентій Юрійович,
Інститут колоїдної хімії та хімії води
ім. А.В. Думанського НАН України,
провідний науковий співробітник
кандидат хімічних наук, доцент
Малишева Марія Львівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка, доцент кафедри фізичної хімії
Провідна установа: Інститут сорбції та проблем ендоекології НАН України
Захист відбудеться ”20” червня 2006р. о14.00годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.183.01 в Інституті колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського НАН України за адресою: 03142, Київ – 142, бульвар академіка Вернадського, 42.
Автореферат розісланий „19травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
д. х. н. Т.В. Кармазіна


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
На сучасному етапі розвитку хімічної науки однією з основних проблем є вивчення поведінки молекул на границях розділу фаз: газ - рідина, газ - тверде тіло, рідина - тверде тіло. Особливий інтерес представляє вивчення поведінки розчинених органічних речовин на границі розділу фаз: рідина - тверде тіло.
З цією метою в колоїдній і фізичній хімії широко використовуються методи дослідження адсорбції розчинених речовин на поверхні дисперсних матеріалів. Такі дослідження в сполученні з вимірами заряду на поверхні частинок, умов проведення експерименту дозволяють підійти до розуміння механізму взаємодії адсорбент - адсорбовані органічні молекули.
Для поглиблення уявлень про механізми взаємодії адсорбат - адсорбент у дослідницькій практиці знайшли широке застосування методи оптичної електронної й коливальної спектроскопії. Спільні адсорбційні й спектральні дані є важливими для розуміння процесів, що відбуваються на границі розділу тверде тіло - розчин, а також для наступного визначення технологічних процесів виділення і концентрування тих або інших органічних речовин на твердих поверхнях.
Серед органічних сполук, які необхідно видаляти з водних розчинів, великий науковий інтерес представляють молекули аніонного характеру - поверхнево-активні речовини, гумусові сполуки, барвники. Аналіз літератури з очищення води від різних домішок показує, що часто саме зазначені речовини необхідно видаляти із природних (гумусові сполуки) і стічних (поверхнево-активні речовини, барвники) вод. Таким чином, дослідження закономірностей сорбції цих речовин на різних сорбентах, крім наукового інтересу, мають велике технологічне значення, тому що дозволяють підійти до вибору оптимального, недорогого й доступного адсорбенту.
Нами як основні адсорбенти, що представляють великий теоретичний і практичний інтерес, взяті представники вуглецевих матеріалів, зокрема природний і терморозщеплений графіт і представник шаруватих силікатів - каолініт. Графіт і шаруваті силікати широко поширені в природі. Таким чином вивчення початкових матеріалів з колоїдно-хімічної точки зору дозволить знайти в подальшому оптимальні умови їх геометричного і хімічного модифікування і одночасно дадуть змогу намітити шляхи їх практичного застосування у нативному вигляді.
За нашим переконанням, створення ефективних технологій очистки природних і стічних вод повинне базуватися на фундаментальних колоїдно-хімічних дослідженнях різних міжфазних систем і в першу чергу системи водний розчин - тверде тіло.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СОРБЦІЯ ОРГАНІЧНИХ РЕЧОВИН АНІОННОГО ТИПУ НА ПРИРОДНИХ І МОДИФІКОВАНИХ СОРБЕНТАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок