Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Динаміка національного складу населення Одеської області (1959-1989 рр.).

Динаміка національного складу населення Одеської області (1959-1989 рр.).

Назва:
Динаміка національного складу населення Одеської області (1959-1989 рр.).
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,35 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Міністерство освіти і науки України
ОДЕСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ім. І.І.МЕЧНИКОВА
БОГУСЛАВСЬКА
Юлія Юріївна
УДК 94(477.74):323.11:314.8"1959/1989"(043.3)
Динаміка національного складу населення
Одеської області (1959-1989 рр.).
07.00.01.- історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Одеса – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії та етнографії України Одеського національного політехнічного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Гончарук Григорій Іванович,
завідувач кафедри історії та етнографії
України Одеського національного
політехнічного університету.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панібудьласка Володимир Федорович,
завідувач кафедрою політичних наук
Київського національного інституту
будівництва та архітектури,
заслужений діяч науки і техніки України,
лауреат державної премії України;
кандидат історичних наук, доцент
Шабашов Андрій Васильович,
професор кафедри археології та етнології
України Одеського національного університету
ім.. І.І.Мечникова.
Провідна установа: Чернівецький національний університет
ім. Ю. Федьковича, кафедра історії України.
Захист відбудеться 10 лютого 200 6 р. о 13 годині на засіданні вченої ради Д 41.051.08 при Одеському національному університеті ім. І.І.Мечникова за адресою: 65057, м. Одеса, вул. Щепкіна, 12, ауд. 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Одеського національного університету ім. І.І.Мечникова за адресою:
65010, м. Одеса, вул. Преображенська, 24.
Автореферат розіслано 10 січня 200 6 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.К.Лозовський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
В умовах національного та культурного відродження України, становлення її державності особливу увагу привертають проблеми формування структури українського суспільства, у тому числі – етнічної. Українці є головним чинником процесів державотворення, але дійсно і те, що в Україні з давніх часів мешкають представники багатьох етносів, які по праву вважають себе громадянами нашої держави і беруть активну участь в усіх процесах, які відбуваються в державі. Історія країни складається з особистих історій її мешканців, а останні безпосередньо залежать від етнічної самоідентифікації індивідууму. Навіть не торкаючись проблем етнопсихології та суб’єктивного впливу національного характеру на вчинки людини, можна стверджувати, що така залежність є об’єктивною дійсністю. Представники різних національностей часто були поставлені у різні умови національною політикою держави. Різноманітні обмеження прав та свобод людини за етнічними ознаками чи, навпаки, створення сприятливих умов для представників національних меншин широко застосовувались владою в усі історичні епохи. Така державна позиція подекуди викликала непорозуміння, міжнаціональні суперечки та, навіть, відкриті конфлікти.
Національне питання було й залишається одним з найважливіших і одночасно найбільш гострих питань багатонаціональних держав, тому неупереджене вивчення етносів, історичних умов формування їх просторового співвідношення, демографічних ознак та характеру розвитку міжетнічних контактів має велике значення не тільки для історичних, але й для інших суспільних наук.
Дане дисертаційне дослідження є спробою висвітлити динаміку національного складу населення як одного з компонентів етнодемографічних процесів, що тривали протягом 1959-1989 років в Одеській області, яка є територією черезсмугового та змішаного розташування представників різних народів.
Актуальність теми зумовлена необхідністю комплексного аналізу етнодемографічної ситуації, що склалась на Одещині протягом кількох останніх десятиліть радянського періоду, для подальших досліджень культурно-побутових традицій та характеру формування міжетнічних взаємовідносин у регіоні. Підвищення у суспільстві інтересу до етнічної самоідентифікації особистості викликає перенесення уваги на вивчення найменших структурних складових територіального розміщення населення регіону – окремих населених пунктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Динаміка національного складу населення Одеської області (1959-1989 рр.).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок