Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ГАЗЕТНІЙ ПЕРІОДИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ

ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ГАЗЕТНІЙ ПЕРІОДИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ

Назва:
ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ГАЗЕТНІЙ ПЕРІОДИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,27 KB
Завантажень:
364
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ІНСТИТУТ ЖУРНАЛІСТИКИ
ПОПЛАВСЬКА ВІКТОРІЯ ВІТАЛІЇВНА
УДК 070.431.5(477+438):327.39(4)ЄС
ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ
В ГАЗЕТНІЙ ПЕРІОДИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник – доктор філологічних наук, професор
Мелещенко Олександр Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики,
завідувач кафедри міжнародної журналістики
Офіційні опоненти – доктор історичних наук, професор
Крупський Іван Васильович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, факультет журналістики,
професор кафедри радіомовлення і телебачення
доктор філологічних наук, доцент
Фінклер Юрій Едуардович,
Галицький інститут імені В. Чорновола
Національного університету
“Києво-Могилянська академія”,
завідувач кафедри видавничої справи та редагування
Провідна установа: Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “11” червня 2007 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, м. Київ, вул. Мельникова, 36/1, Інститут журналістики.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці імені М. О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул.. Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “29” квітня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук Н. М. Сидоренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Упродовж тривалого часу Україна як незалежна держава була відсутня на політичній карті світу, бо входила до складу Радянського Союзу. Найближчий географічний сусід України - Польща - хоча і декларувалася як самостійна держава, також перебувала під впливом радянської імперії. Водночас не лише за своїм географічним розташуванням, але й історичною традицією, Польща була і залишається одним з важливих мостів, які сполучають Україну із Західною Європою. Якщо ж врахувати ще й спільність історії, мови, наявність великих етнічних меншин – української в Польщі та польської в Україні, - то стає цілком зрозумілим, що для блага обох народів відносини між Польщею і Україною обов’язково повинні мати характер стратегічного партнерства.
Нова сторінка в багатовіковій історії зв’язків українського та польського народів головним чином пов’язана з процесом формування та реалізації стратегічного партнерства в об’єднаній Європі. Тому, в умовах розбудови і утвердження незалежності України і Польщі та утворення у цих державах громадянського суспільства, передовсім виникає необхідність об’єктивного дослідження особливостей налагодження і розвитку українсько-польських двосторонніх відносин за останній час, особливо протягом 1991 – 2005 рр.
Однак здійснити це без вивчення ролі мас-медіа неможливо, оскільки саме засоби масової інформації в умовах стрімкої глобалізації усе більше впливають на формування національної політики держав. Водночас хоча в нашій державі європейська інтеграція була задекларована стратегічною метою чи не з перших днів проголошення її незалежності, попри зусилля численних організацій, партій, урядових документів значна частина українського суспільства, як свого часу було і в Польщі, й досі не вважає напрямок європейської інтеграції за пріоритетний і, відповідно, не спонукає владу до реформ. При цьому активну роль, передовсім роз’яснювальну функцію, мали б відіграти мас-медіа, спрямовуючи свою діяльність на консолідацію України у Європейському Союзі (ЄС).
Необхідність переглянути роль засобів масової комунікації України та Польщі у процесах євроінтеграції й з’ясувати їх вплив на українсько-польські взаємини зумовлена також тими зрушеннями, що їх переживають нині не лише Україна та Польща, а й більшість держав світу: глобалізація економіки та формування нового світового порядку, крах тоталітарної системи, усвідомлення глобальних проблем народами цих держав тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ТЕНДЕНЦІЇ ТА ПЕРСПЕКТИВИ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ В ГАЗЕТНІЙ ПЕРІОДИЦІ УКРАЇНИ ТА ПОЛЬЩІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок