Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ПРОМИСЛОВИХ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ Sm-Co І Dd-Fe-B

ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ПРОМИСЛОВИХ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ Sm-Co І Dd-Fe-B

Назва:
ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ПРОМИСЛОВИХ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ Sm-Co І Dd-Fe-B
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,02 KB
Завантажень:
171
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-МЕХАНІЧНИЙ ІНСТИТУТ ім. Г.В. КАРПЕНКА
ТРОСТЯНЧИН АНДРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 546.3-19’11
ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ПРОМИСЛОВИХ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ
Sm-Co І Dd-Fe-B
Спеціальність 05.02.01 – матеріалознавство
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі водневих технологій та гідридного матеріалознавства Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України, м. Львів.
Науковий керівник: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Федоров Валерій Васильович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В.Карпенка НАН України, завідувач відділу водневих технологій та гідридного матеріалознавства
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ткачов Володимир Іванович,
Фізико-механічний інститут ім. Г.В. Карпенка НАН України, завідувач відділу водневої стійкості матеріалів, м. Львів
доктор фізико-математичних наук, професор
Мудрий Степан Іванович,
Львівський національний університет ім. І. Франка,
професор кафедри фізики металів, м. Львів
Провідна установа: Інститут проблем матеріалознавства ім. І.М. Францевича НАН України, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “ 19 ” травня 2005 р. о 1600 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.226.02 при Фізико-механічному інституті ім. Г.В.Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Фізико-механічного інституту ім. Г.В.Карпенка НАН України за адресою: 79601, м. Львів, МСП, вул. Наукова, 5.
Автореферат розіслано “ 18 квітня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Погрелюк І.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток сучасної енергетики, машинобудування та приладобудування вимагає розробки та створення компактних постійних магнітів з високими і наперед заданими фізико-механічними характеристиками. З цією метою інтенсивно розробляється новий клас магнітних матеріалів, основою яких є рідкісноземельні метали (РЗМ), які при взаємодії з воднем окрихчуються. Оскільки такі магніти виготовляють методами порошкової металургії, то їх водневе окрихчення є позитивним фактором, який дозволяє, провівши механічну обробку у водні, значно підвищити продуктивність процесу отримання порошку за скорочення його тривалості і зменшення енергозатрат. Крім того, відкритий у кінці 80-х років минулого століття новий процес водневої обробки гідридотвірних матеріалів – ГДДР (гідрування-диспропорціонування-десорбція-рекомбінація) дозволяє не тільки подрібнити сплави, але й цілеспрямовано змінити їх фазово-структурний стан і властивості. Цей процес детально досліджений Р. Харрісом (Англія) на прикладі найперспективнішого феромагнітного сплаву Nd-Fe-B і набув широкого застосування при вивченні інших металогідридних матеріалів. В цьому напрямку слід відмітити роботи Д. Фрушара (Франція), С. Сугімото і У. Хонкура (Японія), О. Гутфлейша (Німеччина), В.В. Скорохода і В.О. Гольцова (Україна) та значний цикл робіт, виконаних у ФМІ ім. Г.В.Карпенка НАН України – це роботи В.А. Яртися, І.Ю. Завалія і І.І. Булика.
В Україні немає значних родовищ неодиму. Але у відходах деяких виробництв присутній дидим (Dd) – природна суміш кількох РЗМ, основою якої є неодим (біля 70-90%). Оскільки затрати на розділення такої суміші різко підвищать собівартість магнітів, була висунута альтернатива – розробити вітчизняні технології створення постійних магнітів з сировини України, взявши за основу дидим. Крім того, в Україні налагоджується виробництво промислових магнітів на основі системи Sm-Co. Тому вияснення можливостей застосування водневої обробки для оптимізації умов отримання і покращення експлуатаційних характеристик рідкісноземельних магнітів є актуальною науковою задачею, яка становить предмет дослідження даної дисертаційної роботи.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ ВОДНЕВОЇ ОБРОБКИ НА СТРУКТУРУ І ВЛАСТИВОСТІ ПРОМИСЛОВИХ МАГНІТНИХ СПЛАВІВ НА ОСНОВІ СИСТЕМ Sm-Co І Dd-Fe-B

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок