Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток архітектури прибуткових будинків Львова 1772 – 1918 рр.

Розвиток архітектури прибуткових будинків Львова 1772 – 1918 рр.

Назва:
Розвиток архітектури прибуткових будинків Львова 1772 – 1918 рр.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,27 KB
Завантажень:
97
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
національний університет “Львівська політехніка”
Сільник
Олександра Іванівна
УДК 728. І (1-22): 94 (477.83)
Розвиток архітектури прибуткових
будинків Львова 1772 – 1918 рр.
Спеціальність 18.00.01 – Теорія архітектури,
реставрація пам’яток архітектури
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури
Львів 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник: | Рудницький Андрій Маркович, доктор архітектури, професор кафедри містобудування
(Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України)
Офіційні опоненти: | Шубович Світлана Олександрівна, доктор архітектури, професор завідувач кафедри архітектурного моніторингу міського середовища (Харківська національна академія міського господарства, Міністерство освіти і науки України)
Лінда Світлана Миколаївна, кандидат архітектури, доцент кафедри архітектурного проектування (Національний університет “Львівська політехніка”, Міністерство освіти і науки України)
Захист відбудеться “21” березня 2008 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.052.11 у Національному університеті “Львівська політехніка” (79013, м. Львів, вул. С. Бандери, 12, ауд. 226 головного корпусу).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету “Львівська політехніка” (79013, Львів, вул. Професорська, 1).
Автореферат розісланий “19” лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат архітектури, доцент |
Гнесь І.П.
Загальна характеристика роботи
Період кінця ХVІІІ – початку ХХ ст. у розвитку Львова є важливим етапом для формування архітектури центральної частини міста, яка переважно забудовувалася прибутковими (чиншовими) будинками. Тоді їх у Львові було споруджено близько 5500. Архітектура прибуткових будинків створила основну фонову забудову міста і саме вона відіграє найважливішу роль у формуванні неповторного архітектурного середовища. Дослідження особливостей формування та розвитку архітектури прибуткових будинків набули сьогодні важливого наукового і практичного значення. Це пов’язано не лише із проблемою збереження історичної спадщини, але і з необхідністю набуття позитивного досвіду для сучасної будівельної практики.
Прибутковий (чиншовий) будинок – це житлова споруда, яка зводилась з квартирами і кімнатами для наймачів. Залежно від їхнього достатку і суспільного становища, розташування земельної ділянки в структурі міста, економічних можливостей власника прибуткові будинки відрізнялись загальними розмірами, складом і розплануванням приміщень, благоустроєм і оздобленням, поділяючись на декілька типів Тимофієнко В.І. Архітектура і монументальне мистецтво: Терміни та поняття. – Київ: Вид-во Інституту проблем сучасного мистецтва, Головкиївархітектура, 2002 . – С. 342..
Актуальність теми дисертаційного дослідження визначається такими позиціями:
- невід’ємною складовою матеріальної та духовної спадщини українського народу є архітектура Львова. Всебічне її вивчення сприятиме процесу розвитку України як незалежної держави;
- сьогодні у Львові активізувалися процеси реконструкції та реставрації прибуткових будинків періоду 1772 – 1918 рр. Для фахового проведення цих робіт необхідні детальне вивчення, аналіз і систематизація архітектури прибуткового житла. Адже сьогодні неврахування особливостей формування цієї архітектури призводить до втрати автентичності, негативно відбивається на її збереженні;
- архітектура прибуткового житла достатньо вивчена в Європі; велика кількість вітчизняних досліджень, присвячених архітектурі періоду 1772 – 1918 рр., значна та добре збережена архівна база дають змогу всебічно дослідити процес формування цієї архітектури заповнивши прогалини у сучасній історії та теорії архітектури;
- у зв’язку із внесенням центральної частини Львова до списку світової спадщини ЮНЕСКО актуальним питанням як для Львова, так і для України загалом є розроблення програми щодо створення правових, організаційних та матеріально-технічних ресурсів збереження архітектури прибуткового житла, тому що саме воно формує фонову забудову центральної частини міста.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Розвиток архітектури прибуткових будинків Львова 1772 – 1918 рр.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок