Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КООПЕРАЦІЙНІ МОНОКЛОНАЛЬНІ АНТИТІЛА ПРОТИ ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ЛЮДИНИ

КООПЕРАЦІЙНІ МОНОКЛОНАЛЬНІ АНТИТІЛА ПРОТИ ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ЛЮДИНИ

Назва:
КООПЕРАЦІЙНІ МОНОКЛОНАЛЬНІ АНТИТІЛА ПРОТИ ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,35 KB
Завантажень:
169
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. О.О. Богомольця
ВОДЯНИК Максим Олексійович
УДК: 616–006–002.4:616–097+542.948
КООПЕРАЦІЙНІ МОНОКЛОНАЛЬНІ АНТИТІЛА ПРОТИ ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ЛЮДИНИ
 
14.03.08 – Імунологія та алергологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Чернишов Віктор Павлович,
Інститут педіатрії, акушерства і гінекології АМН
України, керівник лабораторії імунології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Співак Микола Якович,
Інститут мікробіології та вірусології ім. Д.К. Заболотного
НАН України, завідувач відділу проблем інтерферону та
імуномодуляторів
доктор біологічних наук, старший науковий співробітник,
Бичкова Ніна Григорівна,
Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця,
головний науковий співробітник Науково-дослідного
лабораторного центру
Провідна установа: Інститут експериментальної патології, онкології і
радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України
Захист дисертації відбудеться 20.09.2001 року о 16 годині на засіданні Спеціалізованої Вченої Ради Д 26.003.02 Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (Київ-23, вул. Мечникова, 1, Міська клінічна лікарня № 14, корпус № 2).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця МОЗ України (Київ-57, вул. Зоологічна, 3).
Автореферат розісланий 18.08.2001 року
Вчений секретар Спеціалізованої Вченої Ради
доктор медичних наук Свирид С.Г.
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливою перевагою поліклональних антитіл (пкАт) над моноклональними (мкАт) є поліепітопна специфічність та кооперативність, тобто адаптація антитіл різної епітопної специфічності до взаємопідсилюючого зв'язування молекул антигену. Саме тому пкАт залишаються незамінними в методах по кількісному визначенню й нейтралізації цитокінів, де потрібно їх найбільш повне зв'язування незалежно від присутності цитокінзв'язуючих факторів.
Для підвищення ефективності мкАт в методах по кількісному визначенню й нейтралізації цитокінів і більш повного використання переваг гібридомної технології виявляється актуальним отримання мкАт, які здатні подібно до пкАт зв'язувати молекули цитокінів з ефектом коопераційного підсилення. Оскільки коопераційні мкАт адаптовані до високоефективного зв'язування цитокінів в умовах in vivo, їх використання в імуноферментному аналізі (ІФА) і функціональній нейтралізації цитокінів може значно підвищити ефективність даних методів і бути перспективним підходом в стандартизації ІФА-систем для визначення цитокінів. Отримання і характеристика коопераційних мкАт також дозволить вивчити механізми коопераційного зв'язування цитокінів, епітопну специфічність і нейтралізуючу активність коопераційних мкАт, що важливо для розуміння їх функціонального значення в регуляції активності цитокінів in vivo.
Як об'єкт дослідження по отриманню і характеристиці коопераційних мкАт значний інтерес являє фактор некрозу пухлин (ФНП), оскільки: (1) ФНП відіграє провідну роль у розвитку запальних процесів різної етіології, і його визначення являє значний клінічний інтерес; (2) ФНП в умовах in vivo знаходиться у складі комплексів з розчинними формами ФНП-рецепторів (рФНП-Р), і його коректне визначення можливе лише за допомогою ІФА, який виявляє рецепторзв'язаний ФНП; (3) дослідження комерційних ІФА-наборів експертною групою ВООЗ продемонструвало значну варіабельність визначення ФНП у контрольних зразках і поставило першочерговою задачею відпрацювання стандартних критеріїв, які визначають придатність мкАт для використання в ІФА; (4) нейтралізація ФНП при деяких системних аутоімунних захворюваннях має терапевтичний ефект і визначає актуальність вивчення механізмів нейтралізації ФНП препаратами мкАт.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: КООПЕРАЦІЙНІ МОНОКЛОНАЛЬНІ АНТИТІЛА ПРОТИ ФАКТОРА НЕКРОЗУ ПУХЛИН ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок