Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування навичок читання з листа хорових партитур у студентів вищих навчальних

Формування навичок читання з листа хорових партитур у студентів вищих навчальних

Назва:
Формування навичок читання з листа хорових партитур у студентів вищих навчальних
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
418
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет культури і мистецтв
Слободніченко Дмитро Олександрович
Формування навичок читання з листа хорових партитур у студентів вищих навчальних
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті культури і мистецтв, Міністерство культури і туризму України, м. Київ.
Науковий керівник:Офіційні опоненти: кандидат педагогічних наук, професор Коваленко Ніна Василівна, Київський національний університет культури і мистецтв, професор кафедри звукорежисури доктор педагогічних наук, професор Брилін Борис Андрійович, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, завідувач кафедри ансамблевої гри та естрадного мистецтва; кандидат педагогічних наук доцент Остапенко Лариса Вікторівна, Київський національний університет культури і мистецтв, доцент кафедри хорового диригування
Захист відбудеться " 6 " червня 2008 року о 15.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.807.01 у Київському національному університеті культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36, ауд. 209).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Київського Національно-го університету культури і мистецтв (01601, м. Київ, вул. Щорса, 36).
Автореферат розісланий "___" ______________ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.І. Булатова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. В системі реформування вищої школи відбуваються зміни, зумовлені зростанням інтелектуального та культурного потенціалу особистості, розвитком її творчих здібностей. Процес глибинної перебудови суспільства дозволив по-новому осмислити різні аспекти суспіль-ного життя і виявити чимало гострих проблем. Їх розв'язання потребує приско-рення соціально-економічного і духовного прогресу суспільства, забезпечення якісного навчання і виховання, підготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
Законами України "Про освіту", "Про вищу освіту", Державною національ-ною програмою "Освіта" ("Україна ХХІ століття") передбачено створення умов для формування творчої особистості, забезпечення її всебічного розвитку, що вимагає оновлення змісту, форм і методів навчально-виховного процесу у вищих мистецьких навчальних закладах. Успішне вирішення цих завдань вимагає наукового осмислення процесу формування у студентів відповідних теоретичних знань, професійних умінь і навичок.
Підвищення якості навчання та виховання музикантів пов'язане з розкриттям їх індивідуальної обдарованості, з формуванням музичних здібностей, умінь і навичок шляхом вивчення музики композиторів різних епох та стилів, опану-вання технікою читання нот з листа, в тому числі й читання хорових партитур.
Проблема читання з листа музичних творів, пов'язана з оволодінням техні-кою і формуванням відповідних навичок та умінь, розглядалася такими авторами, як О. Алексєєв, Т. Беркман, Р. Верхолаз, О. Готліб, Т. Захарченко, Я. Мединь, В. Подольська, К. Цатурян, Г.Ципін та іншими.
Різні теоретико-методичні аспекти проблеми вдосконалення підготовки музикантів (в тому числі й диригентів-хормейстерів) у вищих навчальних закладах досліджували Б. Брилін, О. Олексюк, Л. Остапенко, Г. Падалка, Л. Радковська, О. Ростовський, О. Рудницька, О. Щолокова та інші.
Опрацювання теоретичних та методичних джерел дозволило дійти висновку про те, що в педагогічній теорії і практиці є суперечності, які стримують процес вдосконалення професійної підготовки диригентів-хормейстерів у вищих навчаль-них закладах. Це суперечності між: необхідністю долати традиційні підходи до музичної підготовки і відсутністю інноваційних методів і засобів педагогічного впливу, спрямованих на перспективу формування навичок читання з листа хорових партитур з урахуванням творчої індивідуальності кожного студента; між потребами вищих навчальних закладів (ВНЗ) культури і мистецтв у досвід-чених фахівцях, які володіють нетрадиційною методикою музичної підготовки диригентів-хормейстерів, і недостатньою увагою мистецьких ВНЗ до цієї проблеми; між необхідністю інтелектуального, духовного розвитку майбутніх фахівців в галузі хорового мистецтва, активізації творчого потенціалу і нероз-робленістю теоретико-методичних засад, відсутністю відповідних педагогічних умов для використання їх в музичній підготовці студентів мистецьких ВНЗ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування навичок читання з листа хорових партитур у студентів вищих навчальних

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок