Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ ТА КОМБІНАЦІЙНОГО РОЗСІЯННЯ В ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ СИСТЕМАХ З СИЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ ТА КОМБІНАЦІЙНОГО РОЗСІЯННЯ В ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ СИСТЕМАХ З СИЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

Назва:
ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ ТА КОМБІНАЦІЙНОГО РОЗСІЯННЯ В ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ СИСТЕМАХ З СИЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,76 KB
Завантажень:
6
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ КОНДЕНСОВАНИХ СИСТЕМ
На правах рукопису
МИСАКОВИЧ Тарас Степанович
УДК 535.375.54, 538.945, 538.956
ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ
ТА КОМБІНАЦІЙНОГО РОЗСІЯННЯ В
ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ СИСТЕМАХ З
СИЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ
01.04.02 — теоретична фізика
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
ЛЬВІВ — 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті фізики конденсованих систем Національної академії наук України.
Науковий керівник— |
член-кореспондент НАН України, доктор фізико-математичних наук, професор Стасюк Ігор Васильович, Інститут фізики конденсованих систем НАН Украї-ни, завідувач відділу квантової статистики, заступник директора.
 
Офіційні опоненти—— |
доктор фізико-математичних наук, професор Швець Валерій Тимофійович, Одеська державна академія холоду Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри вищої математики, проректор.
доктор фізико-математичних наук, професор Ваврух Маркіян Васильович, Львівський національний університет імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри астрофізики.
Провідна організація— | Інститут теоретичної фізики ім. М.М. Боголюбова НАН України, м. Київ, відділ нелінійної фізики конденсованого стану.
Захист відбудеться “ 14 ” липня 2005 року о “ 1530 ” на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 35.156.01 при Інституті фізики конденсованих систем На-ціональної академії наук України за адресою: 79011, м. Львів, вул. Свєнціцького, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Інституту фізики кон-ден-сованих систем НАН України за адресою: 79026 м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розіслано “ 9 ” червня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 35.156.01,
кандидат фіз.-мат. наук |
Т.Є.Крохмальський


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом розпочався активний розвиток теоретичного опису електронного комбінаційного розсіяння (КР) світла в зв'язку з появою нових методів теоретичного дослідження моделей, що використовуються в теорії сильноскорельованих електронних систем, а також завдяки розширенню експериментальних досліджень у цій області. В першу чергу сюди слід віднести дослідження низькочастотної динаміки високотемпературних надпровідників (ВТНП), де крім фононних ліній виділяються смуги, пов’язані з електронним розсіянням - системи типу YBaCuO (див. огляд Cooper S.L. // Handbook on the Physics and Chemistry of Rare Earths. Chapt.203. - Amsterdam: Elsevier Science, 2001). Самі ж фононні лінії мають ускладнену структуру, їх частотні профілі зазнають деформації внаслідок ефекту неадіабатичності та впливу змін у розподілі електронної густини.
Для опису ВТНП типу YBaCuO (системи з локально-ангармонічними елементами структури) була запропонована псевдоспін-електронна модель (ПЕМ) (див., напр., Mьller K.A. // Z. Phys. B - Condensed Matter, 1990, 80), в якій за допомогою введення псевдоспінової змінної Sz=±1/2 явно враховується присутність двох положень рівноваги для апексного іона кисню О4, про що свідчать різноманітні експериментальні дані (EXAFS, комбінаційне розсіяння та ін.). Ця модель враховує взаємодію хаббардівського типу а також взаємодію електронів з локальними коливаннями (псевдоспінами). Не дивлячись на те, що термодинаміка ПЕМ інтенсивно вивчається, відкритою залишається проблема спектру комбінаційного розсіяння для цієї моделі. Зазначимо, що гамільтоніан спрощеної ПЕМ (при виключенні одновузлової взаємодії між електронами) є схожим на гамільтоніан моделі Фалікова-Кімбала (ФК), яка є однією з базових моделей в теорії сильноскорельованих систем і яку застосовують для опису сполук перехідних та рідкісноземельних елементів. Ця модель описує систему, у якій присутня взаємодія між нерухомими та рухомими частинками (електронами). На відміну від моделі ФК, ПЕМ враховує власну динаміку ангармонічної підсистеми (в гамільтоніані ПЕМ є присутній доданок, пов'язаний із тунелюванням з одного мінімума в інший).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ДОСЛІДЖЕННЯ ФАЗОВИХ ПЕРЕХОДІВ ТА КОМБІНАЦІЙНОГО РОЗСІЯННЯ В ЛОКАЛЬНО-АНГАРМОНІЧНИХ СИСТЕМАХ З СИЛЬНИМИ ЕЛЕКТРОННИМИ КОРЕЛЯЦІЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок