Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МІФОПОЕТИКА ДРАМАТУРГІЇ АБСУРДУ (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета)

МІФОПОЕТИКА ДРАМАТУРГІЇ АБСУРДУ (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета)

Назва:
МІФОПОЕТИКА ДРАМАТУРГІЇ АБСУРДУ (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,01 KB
Завантажень:
361
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 
КОЛЯДА Олег Васильович
УДК 82-994
МІФОПОЕТИКА ДРАМАТУРГІЇ АБСУРДУ
(на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета)
Спеціальність 10.01.06. – теорія літератури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі зарубіжної літератури Житомирського державного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник:
доктор філологічних наук, професор
Чирков Олександр Семенович,
професор кафедри зарубіжної літератури
Житомирського державного університету імені Івана Франка.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
Галич Олександр Андрійович,
завідувач кафедри української літератури
Луганського національного педагогічного
університету імені Т.Г. Шевченка.
кандидат філологічних наук, доцент
Васильєв Євгеній Михайлович,
завідувач кафедри теорії та історії світової літератури
Рівненського інституту слов’янознавства
Київського славістичного університету.
Захист відбудеться “6” лютого 2008 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 11.051.11 із захисту дисертацій у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розіслано “2” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук О.В. Тараненко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Драматургія є одним із найстарших видів мистецтва, що у ХХ ст. вперше упродовж трьох тисячоліть разом із культурою пережило революційний злам, відкривши брехтівську “епічність” та бартівську “кібернетику”. Революційні катаклізми та війни минулого сторіччя надали модерністичному мистецтву відчуття абсурду. Реалії холодної війни та ядерного протистояння перетворили театральний кін на арену об’єктивації кошмарів Ф. Кафки та пророцтво абсурду Ж.П. Сартра. Декламація колишньої непохитності та стійкої прогресії світу свідчила про тотальну дисгармонію буття, невідповідність традиційних цінностей, розпад ідеологем пафосу перебудови суспільства. Це, в свою чергу, призвело до оперування новими варіантами відображення дійсності, тісним чином пов’язаних із міфологічним началом. Відходячи від типізації ХІХ ст. мистецтво в цілому, й драматургічне зокрема, робить акцент на символі, “новому міфі”, понятті екзистенційності буття, наверненні до архетипів. Теоретики абсурдизму (А. Камю, Ж.П. Сартр) підійшли до абсурду буття як до абсолютної реальності, в якій зникає будь-яке протиставлення людини та світу. Практики ж абсурдизму (С. Беккет, Е. Іонеско, Ф. Аррабаль, С. Мрожек) зробили абсурд культурним надбанням драматургічного мистецтва, втіливши найсміливіші задуми у постмодерністичних маніфестах.
До філософського обігу метод приведення до абсурду (reductio ad absurdum) вводить ще Сократ, який, за словами Ф. Ніцше врешті-решт і зруйнував усю античну культуру тотальною деміфологізацією, до якої призвів сократівський скепсис. Драматурги-абсурдисти ХХ ст. запропонували на розсуд глядача не аристотелівський катарсис, не брехтівську епічну інтерпретацію очуження, а пошук анти-змісту, тобто, за Р. Бартом, пошук “абсурду як проти-змісту”.
Усупереч думці стосовно абсурду як відсутності будь-якого сенсу, драматургами обґрунтовується позиція абсурду як сенсу прихованого, неявного (від лат. аbsurdus – неблагозвучний, нісенітний, surdus – втаємничений, глухий). Відомо, що для раціоналістичного типу мислення явище абсурду витлумачувалося вкрай вузько (у словнику поняття абсурду або зовсім було відсутнім (словник Даля), або ж подавалося як “нелепость” у Ожегова). Абсурдисти підійшли до нового потрактування міфологічного начала, реалізуючи бартівське визволення з-під міфічного тиску, реконструюючи не просто міф, а власне історію, що висуває на перший план міфопоетичну проблематику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МІФОПОЕТИКА ДРАМАТУРГІЇ АБСУРДУ (на матеріалі драматичних творів Семюеля Беккета)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок