Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВИЙ СТАТУС КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

ПРАВОВИЙ СТАТУС КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

Назва:
ПРАВОВИЙ СТАТУС КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,32 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НацІОНАЛЬНА академІя наук УкраЇНИ
ІНСТИТУТ ЕкономІКо-правовИх ДОСЛІДЖЕНЬ
УДК 346.2+351(477)
Гринюк Роман Федорович
ПРАВОВИЙ СТАТУС КОМУНАЛЬНИХ
ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
Спеціальність 12.00.04 – Господарське право;
арбітражний процес
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Донецьк – 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, професор,
член-кореспондент АПрН України
Волков В`ячеслав Дмитрович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
декан економіко-правового факультету (м. Донецьк)
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор
Гайворонський Володимир Миколайович,
Національна юридична академія України
імені Ярослава Мудрого Міністерства освіти і
науки України, професор кафедри (м. Харків)
кандидат юридичних наук, доцент
Новошицький Олександр Миколайович,
Донецький національний університет
Міністерства освіти і науки України,
завідувач кафедри (м. Донецьк)
Провідна установа - Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра господарського права (м. Київ).
Захист дисертації відбудеться “19” червня 2001 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д11.170.01 в Інституті економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту економіко-правових досліджень НАН України за адресою: 83048, м. Донецьк, вул. Університетська, 77.
Автореферат розісланий “17” травня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Граніш В.В.
 


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Право органів місцевого самоврядування на здійснення господарської діяльності шляхом створення комунальних підприємств випливає з конституційного права місцевого самоврядування і є однією з його гарантій. Комунальні підприємства відрізняються від інших суб'єктів господарювання характером і сферою діяльності, режимом майна, структурою управління і механізмом взаємовідносин із засновником – власником майна.
Визначення правового статусу комунальних підприємств є актуальним, оскільки в ході економічних перетворень ще не повною мірою вдалося створити правові умови для їх стабільного і поступового розвитку. У сучасних умовах відсутні чіткі критерії необхідності створення і діяльності комунальних підприємств. Низька ефективність функціонування комунальних підприємств призводить до недоодержання доходів у місцевий бюджет. Існуюча система управління комунальними підприємствами малоефективна і вимагає реформування.
Ефективність діяльності комунальних підприємств багато в чому визначається повнотою і якістю господарсько-правового регулювання. Однак, не зважаючи на актуальність визначення правового статусу комунальних підприємств, у цій сфері відсутня активна нормотворчість як на рівні держави, так і на рівні органів місцевого самоврядування. Сформована раніше практика ототожнення статусу державних і комунальних підприємств зберігається і сьогодні, що не відповідає сучасним правовим і економічним реаліям.
Слід констатувати, що після прийняття Конституції України не з`явилося майже жодного нормативного акта, який би визначав особливості правового статусу комунальних підприємств, їх роль у комунальному секторі економіки. Знаходячись у правовому вакуумі, ці підприємства перетворилися в тягар для органів місцевого самоврядування. У державі йде процес поступового їх перетворення в комерційні структури, що приводить до ослаблення економічних основ місцевого самоврядування й ігнорування інтересів територіальних громад.
У сучасній вітчизняній науковій юридичній літературі правовий статус комунальних підприємств недосліджений. Окремі правові питання організації та діяльності цих суб'єктів господарювання розглядаються дуже стримано й односторонньо і згадуються хіба що підчас характеристики видів юридичних осіб. Немає і ґрунтовних вітчизняних економіко-правових досліджень ефективності комунальних підприємств.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПРАВОВИЙ СТАТУС КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок